Naši chlapci na domácej palubovke potvrdili rolu favorita. Družstvo MVK Zvolen zdolali po troch setoch hladko 3:0 (18,19,15). V základnej zostave nastúpil 18-ročný nahrávač Boris Velička, ktorý sa stal aj hráčom zápasu. Najviac bodov (20) v stretnutí pridal kapitán Martin Sopko st. Na strane hostí bodoval smečiar Jozef Kučera (12).

Priebeh stretnutia
Družstvo domácich viedlo v prvom sete od úvodnej lopty. Na strane hostí prišlo veľa chýb na podaní. Prešovčania zlepšili obranu na sieti a odskočili Zvolenu na rozdiel ôsmich bodov (20:12). Pomerne vysoký náskok dovolil trénerovi domácich dať priestor na ihrisku aj hráčom z lavičky – liberu Lukášovi Brillovi, blokárovi Tomášovi Šiketovi a smečiarovi Michalovi Ščerbovi. Prvý set vyhrali domáci 25:18.

Začiatok druhého setu rozbehol technickou ulievkou Velička. Počas celého setu dominoval Prešov v útoku aj na podaní, čomu nasvedčoval stav es v zápase 10:1. Lampart si postrážil obranu v poli. Obe družstvá predviedli dlhé výmeny, ktoré častejšie zakončovali domáci. Zvolen sa ešte v koncovke presadil technickými útokmi, ale ani to nestačilo na dobre rozohratý Prešov, ktorý si pripísal výhru v druhom sete 25:19.

Úvod tretieho setu bol vyrovnaný. Zvolenčania Kučera a Michalec zlepšili útok na sieti. Kapitán domácich Sopko st. potiahol Prešovčanov dvoma esami. Zvolenčania nezvládli obranu na sieti a náskok domácich sa zvýšil. Prešov potvrdil rolu favorita v zápase a zvíťazil aj v treťom sete vysoko 25:15.

VK MIRAD PU PREŠOV – MVK ZVOLEN 3:0 (18, 19, 15)
Rozhodovali: Porvazník a Höger, 158 divákov

Prešov: Mikovčík 2, Velička 3, M. Sopko st. 20, Faron 3, Šniežek 11, Hudák 2, liberá T. Lampart a L. Brilla (Ščerba 11, Šiket 2, Margicin 0). Tréner: E. Digaňa.
Zvolen: Vrtielka 5, Šimko 4, Kenny 0, Kučera 12, Michalec 4, Kamenský 2, libero Hraňo (Borski 8, Vaško 0, Smith 1, Orolín 0). Tréner: M. Vaško.

MVP: Boris Velička (Prešov)

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Musím zablahoželať chlapcom. Konečne sme predviedli kolektívny výkon. Som rád, že sme po dvoch prehrách nezložili zbrane. Išli sme od cvičenia ku cvičeniu, od tréningu k tréningu, až teraz k zápasu. Uvidíme, ako to vyvrcholí. Som rád, že sme neupadli, nepanikárili, neklesali na duchu. Dnes sa musíme dobre vyspať, zajtra zatrénovať a pripraviť sa na ďalšiu previerku. V piatok nás čaká ťažký súper v Košiciach.“

Martin Vaško, tréner MVK Zvolen:Dnes rozhodlo podanie s prihrávkou. My sme si, v určitých pasážach nevedeli poriadne prihrať. Nevedeli sme si tým pádom odútočiť po zle prihratých loptách, takže toto bolo dnes rozhodujúce.“

Boris Velička, nahrávač VK MIRAD PU Prešov: „Veľmi sa teším. Pocity radosti vo mne ešte burcujú, keďže ide o prvý zápas, ktorý sme tento rok v extralige vyhrali. Hrali sme ako tím, hrali sme dobre. Je to kolektívna zásluha a kolektívna výhra. Chcem sa poďakovať trénerovi za prejavenú dôveru, verím, že ju dostanem aj nabudúce a nesklamem.“

Najbližší zápas čaká prešovských volejbalistov už v piatok (11. 10. 2019) o 18:30 hod. v Košiciach. Duel je možné sledovať na obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz. Spoločne fandíme VK MIRAD PU Prešooov do tohooo!

Na domácej palubovke sa predstavia Miraďáci vo štvrtok (17. 10.2019 ) o 19.00 hod. proti Reprezentačnému družstvu U18, ktoré je priemiérovo zapojené do extraligy. Srdečne pozývame fandiť.

Text: Nicol Marcinková