Zvolen sme zdolali v sérií hladko 2:0, o 5. miesto sa postavíme proti Komárnu

V dolnej časti tabuľky pokračovali súboje o čo najlepšie umiestnenie v extralige. V druhom zápase série zdolali naši hráči súpera vo Zvolene hladko 3:0 (12,20,19) a na zápasy 2:0. Sety začínal základný káder (Sopko st., Hudák, Bogdanovič, Lampart, Mikovčík, Jurko). Oddychoval skúsený blokár Michal Červeň, ktorého nahradil Matej Faron. Zahrali si mladíci. V priebehu rozbehnutého duelu do zápasu zasiahli postupne Šimon Gula, Kamil Pavlinský, Boris Velička i Tomáš Šiket a všetci bodovali. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Hudák. Najviac bodov pridal univerzál Jaroslav Bogdanovič (13). O celkové 5. miesto zabojujú naši volejbalisti v sérií proti VK Spartak UJS Komárno, opäť na 2 víťazné zápasy. O konečné 7. miesto si zmerajú sily Zvolen a Myjava.

MVK ZVOLEN – VK MIRAD PU PREŠOV 0:3 (-12, -20, -19) – Konečný stav série 0:2. Zápas trval: 71 minút, rozhodovali: Niklová a Mil. Smolko, 80 divákov.

Zvolen: Kučera 8, Michalec 3, Kamenský 3, Vrtielka 2, Orolín 4, Vaško 1, libero Hraňo (Sekereš 0, Kliment 14). Tréner: M. Vaško.
Prešov: Faron 10, Jurko 4, M. Sopko st. 6, Mikovčík 8, Bogdanovič 13, Hudák 3, libero T. Lampart (Gula 3, Šiket 2, Velička 1, Pavlinský 3). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Hudák (Prešov) 

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Som rád, že sme dnes vyhrali. Myslím, že sme mali zápas celkom pod kontrolou. Každý set sme si vyskúšali nejakú inú alternatívu. Myslím, že si chlapci ustáli to, čo mali a mohli a že ich to trochu nakopne aj v tréningovej činnosti.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes na našej strane kopec nedorozumení. Trápili sme sa vo všetkých herných činnostiach. Chaosili sme na ihrisku, keď sme mohli situáciu zlomiť, tak sme porobili vlastné chyby. Prešov vyhral zaslúžene. Je to vyrovnané družstvo a my máme ešte stále na čom pracovať.“

Séria o 5. miesto proti VK Spartak UJS Komárno (na 2 víťazné zápasy) sa začne v sobotu (13.4.2019) o 17:00 hod. Srdečne pozývame fandiť na ihrisko Športovej haly Spojenej školy.

Zdroj: svf.sk
FOTO: Ladislav Lukáč

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy