VIDEO: Zvolen predviedol sympatický výkon, ale 3 body zostávajú doma

V 6. kole Edymax extraligy naši muži na domácej palubovke privítali minuloročného nováčika a nepredvídateľného súpera MVK Zvolen. Napriek sympatickému výkonu hostí vyhrali 3:0 (25:21, 25:23, 25:13) a pripisujú si štvrté víťazstvo v rade. Šancu na ihrisku dostali viacerí hráči z lavičky. V prešovských farbách debutovali Alex Timko a Tomáš Šiket. Hráčom zápasu sa stal Michal Hudák.

Rozpačitý prvý set začali lepšie Zvolenčania. Prekvapivý náskok však dlho neudržali. Po vyrovnaní a šnúre bodov z rúk našich hráčov vyplynulo, že do koncovky sa išlo s domácim 4-bodovým vedením. Razantným smečom potvrdil zisk setu kapitán Martin Sopko na 25:21.

V druhom dejstve dostali šancu striedajúci Matej Faron, Kamil Pavlinský i Šimon Gula. Hostia v ňom dlho viedli, ale náskok opäť stratili. Za stavu 23:23 to vyzeralo na napínavý záver. Pekným útokom zo siete sa presadil Faron a následne podával na setbal. Smeč Zvolena bol na radosť domácich fanúšikov úspešne zablokovaný Ivom Mikovčíkom.

Tretí set už mali naši volejbalisti plne pod kontrolou. Zahral si aj Michal Rajduga. Vývoj stretnutia doprial debutu mladíkov. V polovici setu sa na ihrisko dostal domáci odchovanec Alex Timko i nováčik Tomáš Šiket. Zápas ukončilo pokazené podanie Zvolenčanov na 25:13.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes to bol náročný súper hlavne na psychiku. Zápas s Prievidzou bol o tom, že sme chceli. So Zvolenom sme museli. Zvolen je nepríjemný súper, ale my sme chceli potvrdiť našu formu. Musím pochváliť chlapcov. Až na pár výpadkov sa s tým vysporiadali statočne. Dostali sa do hry debutanti aj hráči, ktorí bežne hrávajú menej, ale obhájili si miesto na ihrisku, čím ma potešili.“

Martin Vaško, tréner MVK Zvolen: „Dnes to malo rovnaký scenár, ako naše posledné dva zápasy. Prvé sety sme schopní so súperom držať krok, ale zopár nepresnosťami alebo chybami si prehráme koncovku. Až na ten posledný set to bol dnes solídny výkon. Myslím, že sme domácich prekvapili.“

Hráč zápasu (MVP): Michal Hudák (Prešov)
Počet divákov: 268 divákov
Čas trvania zápasu:  78 minút
Rozhodovali: Dušan Daruľa, Miloslav Smolko

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 6. kole súťaže zostáva naše mužstvo na 2. mieste tabuľky za vedúcou Nitrou, na ktorú stráca len 1 bod. Na treťom mieste sa v tejto fáze súťaže drží Prievidza, s ktorou máme na konte rovnaký počet bodov, ale v náš prospech hovorí pomer víťazných setov. 

Extraliga pokračuje už o týždeň v sobotu (27.10.2018) 7. kolom a východniarskych šlágrom proti VK KDS Šport Košice. Muži ho netradične odohrajú na neutrálnej pôde Mestskej športovej haly v Humennom s plánovaným začiatkom o 18-tej hodine. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenose streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (03.11.2018) o 17:00 hod., keď budeme v 8. kole hostiť ďalšieho extraligového súpera, tentokrát družstvo mladíkov COP Trenčín. Srdečne pozývame fandiť.

FOTO: klub 

NAPÍSALI O NÁS:

https://svetsportu.sk/v-presovskych-farbach-debut-timka-siketa

https://presov.dnes24.sk/nastupili-viaceri-hraci-z-lavicky-presovski-volejbalisti-aj-tak-zdolali-zvolen-312715

https://mysaris.sme.sk/c/20942861/volejbal-derby-s-kosicami-bude-v-humennom.html

http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_veduce-trio-nezavahalo-kosice

https://korzar.sme.sk/c/20941877/sportovy-vikend-na-vychode-servis-vysledkov-a-faktov.html

https://sport.aktuality.sk/c/362557/prievidza-pohodlne-vybavila-svidnik/

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy