Zrovnané na 2:2, zo Svidníka vezieme víťazstvo, rozhodne sa v sobotu

Vo volejbalovej extralige mužov o tretie miesto sme mali v stredu nôž na krku. Svidník s mečbalom chcel byť doma dekorovaný medailami a odmenený trofejou. Tento plán sme boli odhodlaní prekaziť a vrátiť sériu naspäť do Prešova, na rozhodujúci a zároveň posledný zápas sezóny. Svidníčania začali fantasticki a poľahky viedli 2:0 a ani úvod tretieho setu sme nezačali dobre. Postupne sme však zlepšenou hrou vyhrali 3 sety a zvíťazili po tajbrejku vo Svidníku 2:3. Pohár za tretie miesto a bronzové medaily teda odovzdá zástupca SVF Ľubomír Stražay v sobotu v Prešove. Komu? My #fandimepresovu a čo vy?

TJ Slávia Svidník – VK Mirad PU Prešov 2:3 (25:20,25:17,21:25,19:25,10:15).
Rozhodovali: Tiňo a Čunočka pred asi 400 divákmi.
Svidník: J. Hriňák 7, Lux 22, Majcher 8, Pietrzak 19, Ciupa 18, Matušovský 3, liberá Kalužný a S. Paňko (Ščerba 1, Oleárnik 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Červeň 8, S. Lampart 1, M. Sopko st. 26, Macko 12, Katona 11, Hudák 0, libero Feňo 3, Rajduga 10, Gula 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukasz Ciupa (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Prvé dva sety sme mali pod kontrolou, ale v ďalšom priebehu nám chýbal potrebný kľud a rozvaha. Chalani sa snažili, nemám im čo vytýkať. Treba si vyčistiť hlavy a dobre sa pripraviť na sobotu. Bitka pokračuje ďalej, verím že sa viac dokážeme uvoľniť.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Samozrejme, že sme sem prišli s odhodlaním zvíťaziť. Aj keď tomu nenasvedčovali prvé dva sety, kde jasne dominovsli domáci, ale v treťom sete nás naštartovala nejaká sporná situácia a vtedy se začali hrať s maximálnym nasadením a prinieslo to úspech. Začali sme dobre brániť. Po nejakých zmenách v našom družstve prišla aj zmena a som rád, že sme sériu vrátili ešte do Prešova.“