Zostávame pred bránami finále

Volejbalisti Rieker UJS Komárno sa stali druhými finalistamiplay-off mužskej extraligy. V skrátenej semifinálovej sérii zdolali víťaza základnej časti VK MIRAD UNIPO Prešov 2:0 na zápasy, v stredu domácou výhrou 3:1 aj v priamom prenose Huste.TV nadviazali na víkendové víťazstvo z Prešova (3:0).

Komárno si zahrá vo finále po druhý raz, prvýkrát od roku 2015, keď v sérii o zlato nestačilo práve na Prešov (0:4 na zápasy). O premiérový majstrovský titul bude bojovať s VO TJ Spartak Myjava, ktorý má rovnako šancu na historické zlato. Prvý súboj série hranej na 3 víťazstvá je na programe v sobotu od 15.00 h v Myjave (LIVE na Huste.TV).

V sobotu sa začne aj „východniarska séria“ o 3. miesto (na 3 výhry), v ktorej si Prešov zmeria sily s VK KDS-Šport Košice. Prvý duel odohrajú v Prešove (17.00 h).

Stredajšie zápasy sa začali minútou ticha na uctenie pamiatky dlhoročného rozhodcu Alexandra Sluka, ktorý po dlhom boji s ochorením Covid-19 v stredu opustil volejbalovú rodinu.

Extraliga mužov – play-off – streda:

SEMIFINÁLE (séria na 2 výhry) – druhý zápas:

RIEKER UJS KOMÁRNO (4.) – VK MIRAD UNIPO PREŠOV (1.) 3:1 (16, 15, -20, 20) – výsledok série 2:0, do finále postúpilo Komárno
Rozhodovali: Moravčík a Juráček, bez divákov

Komárno: Ogurčák 22, Kašper 8, Mlynarčík 20, Kubš 12, Mačuha 7, Kasperkevič 3, liberá Turis a Pati-Nagy (Százvai 2, Jalovecký 0). Tréner: R. Pělucha.
Prešov: P. Porubský 3, Sopko st. 5, Macko 9, Szarek 16, Ščerba 14, Mudo 1, libero T. Lampart (Mikovčík 5, Drobňák 0, Hudák 5, V. Rzyman 0, Oleárnik 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: František Ogurčák (Komárno) – Michal Ščerba (Prešov)

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Gratulujem chlapcom k postupu, bol to ťažký boj. Nie nadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. Prešov je kvalitný súper, papierovo boli favoriti, boli prví po základnej časti. Opäť sme ťažili z nášho dobrého príjmu a útoku. V treťom sete sme už trošku odišli v hlavách, urobili sme niekoľko chýb a súper to hneď aj využil a otočil vývoj setu. Vo štvrtom sete sme si vytvorili pekný náskok, súper nás pomaly sťahoval, ale už sme to dobojovali a teraz sa už tešíme na Myjavu.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Komárno potvrdilo úlohu, ktorá mu bola daná v domácom prostredí a potvrdilo svoju momentálnu fazónu. My sme sa snažili rotovať, ale treba úprimne priznať, že dnes nie sme v takej forme, aby sme aktuálne konkurovali Komárnu. Mali sme málo času na trénovanie, nie je to výhovorka, sú to objektívne fakty, čo sa ukázalo aj v Komárne, že v tejto chvíli nie sme schopní s takýmto dobrým mančaftom hrať.“

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy