AKTUALIZÁCIA: Zápasy série o 5.-8. miesto sa odkladajú

Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok (9.3.2020) nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine, predbežne na dva týždne – v súvislosti so šírením nového typu koronavírusu. Dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini o tom informoval po skončení štvorhodinového zasadnutia štábu. Nariadenie sa týka aj všetkých slovenských volejbalových súťaží a stretnutí.

„Rozhodnutie ústredného krízového štábu absolútne rešpektujeme. Zdravie všetkých našich športovcov, členov SVF, ale aj volejbalových priaznivcov je v tejto situácii prioritou. Vzniknutú neočakávanú situáciu budeme dôkladne sledovať a budeme v úzkom kontakte s klubmi a s oblastnými výbormi SVF. Už dnes je jasné, že táto situácia výrazne ovplyvní priebeh našich súťaží, ale budeme sa snažiť nájsť čo najlepší model, aby sme regulárnym spôsobom zvládli záver súťaží na všetkých úrovniach,“ povedal zastupujúci generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

Z uvedeného vyplýva, že naše zápasy série o 5.-8. miesto extraligy sa nateraz neodohrajú. Po 14-tich dňoch federácia rozhodne buď o náhradných termínoch, alebo o predĺžení opatrení súvisiacich so šírením koronavírusu. O všetkých aktualitách vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

V súvislosti s dočasným zákazom všetkých športových a iných podujatí, ktorý vydal Krízový štáb SR (KŠ SR) dňa 9.3.2020 na dobu 14 dní a v záujme toho, aby sa nešírili dezinformácie, pridal indormácie o nasledovnom postupe súťažný riaditeľ SVF, Ľubomír Stražay:

„Na štvrtok, 19.3.2020, je zvolaná mimoriadna Súťažná komisia SVF. Bude to 10 dní po rozhodnutí KŠ SR o zrušení všetkých športových podujatí a našou úlohou bude vyhodnotiť aktuálny stav na základe aktuálne dostupných informácií z KŠ SR, ďalej informácií z CEV o konaní alebo zrušení juniorských kvalifikácií v druhej polovine apríla a informácií od oblastných autorít a inštitúcií vo veci šíriaceho sa vírusu COVID 19. Pokiaľ to bude možné a na základe toho, akým časopriestorom budeme môcť disponovať, zostavíme návrh alternatívnych možností dohrania súťaží. Zostavené alternatívy pre extraligu dáme ku konzultácií klubom extraligy. Či už operatívne, mailovou komunikáciou, alebo v prípade potreby, na stretnutí s lídrami klubov. Postup pre dohrávanie nižších súťaží budeme komunikovať s oblastnými výbormi SVF. V prípade, že ani 19.3.2020 ešte nebudeme mať k dispozícií relevantné informácie z príslušných štátnych autorít a CEV-u, budeme nútení uvedený postup odložiť, alebo zvoliť inú možnosť. O tom budeme aktuálne informovať prostredníctvom webu www.svf.sk a tiež mailovou komunikáciou na kluby a oblastné výbory SVF. SK SVF vyhlasuje, že pri voľbe ďalšieho postupu bude plne rešpektovať nariadenia štátnych autorít vo veci momentálneho stavu s COVID 19. SK SVF má záujem na tom, aby sa súťaže ročníka 2019/20 dohrali, aj keby len v obmedzenom režime, ak to bude možné. Zároveň však dokladá, že prioritou stále ostáva ochrana zdravia všetkých účastníkov súťaží SVF.“

Zdroj: svf.sk http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_krizovy-stab-zakazal-sportove

Foto: ilustračné/ Ladislav Lukáč

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy