ZÁPAS ONLINE: Vo štvrtok doma proti Trenčínu

Po drobnej zmene v programe Niké Extraligy mužov sa domáce stretnutie uskutoční už vo štvrtok (9.12.2021) o 17:00 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity privítame mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín. Duel sa pre pandemické opatrenia odohrá bez účasti divákov a žiaľ NEBUDE MOŽNÉ HO VYSIELAŤ ONLINE. Dôvodom sú obmedzenia a interné obchodné podmienky dodávateľa (Genius Sports) na vysielanie prenosu, v ktorom majú nadpolovičné zastúpenie osoby mladšie ako 18 rokov.


Pre sledovanie vývoja zápasu/skóre odporúčame Stories/Príbehy na našich sociálnych sieťach. Za komplikácie sa ospravedlňujeme.

SÚPERŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN

nahrávači: Lukáš Hlaváč, Ivo Rosina, Alex Belička
smečiari: Adrián Petruf, Kristián Murgaš, Martin Rendla, Matej Sýkora, Pavel Haluška, Matej Gábor
blokári: Miroslav Baslar, Samuel Kudla, Tomáš Badáň, Mário Varhaník
univerzáli: Branislav Belej, Šimon Spišský
libero: Richard Volčko
tréner: Ivan Hiadlovský, asistent: Róbert Hupka

– príchody: Tomáš Badáň (Prievidza), Alex Belička, Šimon Spišský (obaja Junior 2012 Poprad), Matej Sýkora (Tatran Banská Bystrica), Mário Varhaník (z mládeže)
– odchody: Jakub Martinák (štúdium), Ján Ružbaský (Junior 2012 Poprad)

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM ZÁPASOV
Do konca kalendárneho roka 2021 nás čaká ešte dvojitá porcia zápasov, ktoré po zmene odohráme „vonku“. V 13. kole Niké Extraligy mužov cestujeme do hlavného mesta. V novej hale Domu športu sa predstavíme v sobotu (18.12.2021) so začiatkom o 18:00 hod.

Nasledujúce súťažné 14. kolo bude špecifické. Zápas proti Myjave na kopaniciach neprinesie len body a rezultát do extraligovej tabuľky, ale definitívne rozhodne aj o postupujúcom do semifinále turnaja o Slovenský pohár. Odveta 1. kola o putovný pohár Štefana Pipu sa v závere novembra odložila a keďže štatút prikazuje odohratie do konca kalendárneho roka, mužstvá sa zhodli na dohrávke v rámci ligového kola.

Výsledok prvého zápasu 1. kola turnaja o Slovenský pohár vo volejbale mužov 2021/2022 – na odvety – (3.11.2021): VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, 18, -19, – 22)

V prípade rovnosti výsledkov po odvete o postupujúcom rozhodne zlatý set. Prvým semifinalistom je po voľnom žrebe ŠŠ volejbal Trenčín. Z dvojice TJ Slávia Svidník-VK OSMOS Prievidza sa z postupu tešili hráči spod Dukly. Majstrovské Komárno zdolalo v štvrťfinále VKP Bratislava.

Kto doplní štvorlístok adeptov na zisk cennej trofeje? Mená súperov spoznajú semifinalisti po žrebe a 2. kolo sa opäť odohrá na odvety (termíny 15. 12. 2021 a 12. 1. 2022). Finále ženskej a mužskej zložky je naplánované na 5.2.2022.

Pri domácom stretnutí sa uvidíme až v novom roku 2022. V sobotu (8.1.2021) o 17:00 hod. V Športovej hale Prešovskej univerzity sa vo východniarskom derby stretneme s družstvom TJ Slávia Svidník.

Foto: Daniel Koháni a FB TJ Spartak Myjava

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy