ZÁPAS ONLINE: Ambiciózne Komárno v Prešove

Extraliga mužov pokračuje 7. novembra 2020 zápasmi 7. kola. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov privítajú na domácej palubovke cieľavedomý tím Rieker UJS Komárno.

Stretnutie začne o 17:00 hod. v Športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove. Vzhľadom na opatrenia Vlády SR nie je možná osobná účasť divákov, ale podporiť chlapcov môžete sledovaním na diaľku, na smart TV, na tablete, alebo v mobile.

Duel je naživo streamovaný cez internet prostredníctvom modulu SVF a na interaktívnej platforme Twitch.tv, kde je zápas vysielaný s komentárom. Po registrácií je možné sa zapojiť do livechatu. Odborúčame livestreaming cez Twitch s komentátormi Kamilom a Jurajom.

SÚPER – RIEKER UJS KOMÁRNO
Cieľavedomé družstvo z juhu Slovenska sa v predčasne ukončenej sezóne len ťažko zmierovalo s 3. miestom a bronz mal pre nich horkú príchuť. Do nového ročníka extraligy vstúpilo mužstvo s novým marketingovým názvom Rieker UJS Komárno a opäť netají najvyššie ambície. Na lavičke A-tímu pokračuje tréner Robin Pělucha, ktorý pôsobí v Komárne už šesť rokov. Najvýraznejšou letnou zmenou v kádri bol odchod reprezentačného rekordéra, nahrávača Juraja Zaťka, do VKP Bratislava. Výmena nastala aj na pozícii univerzála – Jakuba Petráša, ktorý zamieril do tureckej druhej ligy, nahradil dlhoročný člen národného tímu Peter Mlynarčík. K lídrom by mali patriť volejbalové osobnosti František Ogurčák, Matej Kubš a Peter Kašper, v klube pokračujú aj Martin Turis či Ján Tarabus. „Našou snahou bolo udržať káder. Gro zostalo, takže môžeme byť spokojní,“ hovorí Pělucha. Po odchode Zaťka má na nahrávačskom poste k dispozícii zatiaľ len 23-ročného Matúša Jaloveckého.

Domáci klub prísne dbá na všetky opatrenia, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a hlavný hygienik SR v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove. Dovolené sú len najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, hádzanej, basketbale a volejbale po absolvovaní negatívneho testovania na výskyt koronavírusu prostredníctvom antigénových testov všetkých hráčov a realizačného tímu. Diváci nemajú povolený prístup do športovej haly.

Do tréningového procesu sú zapracované pokyny vydané vedením Prešovskej univerzity v Prešove a počas zápasov sú vykonané všetky úkony súvisiace s opatreniami Slovenskej volejbalovej federácie.

Viac informácií nájdete na klubových sociálnych sieťach. Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Foto: Andrej Schlank

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy