Základná časť na návrh klubov skrátená na 14 kôl

základnej časti 14 namiesto pôvodných 21 kôl – túto zmenu pre volejbalovú extraligu mužov 2020/2021 schválila na návrh klubov Správna rada Slovenskej volejbalovej federácie.

KLIK na obrázok pre zobrazenie reportáže RTVS

Osem účastníkov najvyššej súťaže sa malo pôvodne pred začiatkom play-off stretnúť v dlhodobej časti systémom každý s každým trikrát, po tejto úprave odohrajú medzi sebou po dva vzájomné súboje.

Dôvodom na úpravu bol vysoký počet zápasov odložených z karanténnych dôvodov už v úvodných kolách extraligy. Z dvadsiatich dosiaľ plánovaných stretnutí (5 kôl) sa v riadnom termíne odohralo len sedem, ďalšie štyri ako dohrávky a deväť stretnutí zostáva odložených. Z víkendového 6. kola sú zatiaľ odložené dva zo štyroch duelov.

„Extraligové kluby mužov doručili na Súťažnú komisiu SVFnávrh na úpravu súťaže. Keďže ide o zmenu vo Vykonávacích pokynoch, postúpila Súťažná komisia návrh na schválenie Správnej rade – s odporúčaním návrh zmeny prijať, čo sa napokon aj stalo,“ konštatoval súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Úprava bola schválená s prihliadnutím na skutočnosť, že v mužskej súťaži – na rozdiel od ženskej extraligy, kde takýto problém nemáme – je z karanténnych dôvodov už v prvých kolách veľa neodohraných stretnutí a je dôvodný predpoklad, že by sa súťaž v plnom rozsahu 21 kôl nemohla riadne odohrať,“ doplnil Ľ. Stražay s dôvetkom, že všetky dosiaľ odohrané zápasy sa riadne započítajú do ďalšieho priebehu súťaže.

V upravenom kalendári sú dva termíny vyhradené na dohrávky zápasov prvej, respektíve odvetnej časti. 

Zdroj: svf.sk
Video: RTVS

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy