Za 3 body v Trenčíne, Sopko oddychoval

COP TRENČÍN – VK MIRAD PU PREŠOV 0:3 (-22, -23, -21)
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Malík a Čuntala, 30 divákov.

Trenčín: Goč 2, Hrtus 8, Jendrejčák 4, Vančo 3, Ondruš 15, Kyjanica 6, liberá Kurej a Ružbaský (Š. Rzyman 9, Fejt 1, Krišák 0, Murgaš 0). Tréner: P. Kalný.
Prešov: Červeň 3, Jurko 1, Hudák 12, Mikovčík 8, Bogdanovič 10, Gula 7, liberá T. Lampart a Pavlinský (Rajduga 6, Faron 9, Velička 0, Šiket 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Hudák (Prešov)

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Mali sme šancu v prvom sete, ale neuhrali sme loptu na 22:22, čo bola zlomová situácia. To isté sa nám zopakovali v druhom sete za stavu 21:20. Dnes bol Ondruš najlepší hráč, ale paradoxne obe tieto lopty išli na jeho vrub. S kolegom sme mali internú stratégiu, že keď by bolo 0:2, tak dostanú šancu aj hráči z lavičky. Musíme pomaly dostať do extraligového diania aj kadetov, takže bolo viac striedaní než obvykle. Na to, že sme mali menej hernej praxe, tak prvé dva sety boli v poriadku, ale dalo sa z toho vyťažiť viac.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Bol to prvý zápas po sviatkoch, počas pauzy sme hrali jeden prípravný duel. Vrátil sa nám Šimon Gula, chcel som ho vyskúšať ako vyzerá. Nechali sme odpočívať Martina Sopka, pretože v stredu nás čaká dôležitý zápas štvrťfinále Slovenského pohára proti Prievidzi a musíme sa na to pripraviť. Dnes sme si vyskúšali pár alternatív, nie som veľmi spokojný, pretože v prvých dvoch setoch nám chýbala väčšia energia. My nemôžeme hrať profesorsky. V treťom sete to už bolo v poriadku. Zápas nám odkryl nejaké slabiny, na ktoré sa musíme v tréningu zamerať, ale som rád, že sme vyhrali.“

V boji o štvrté miesto extraligy a účasť v „hornej“ časti v nadstavbe sa nič nezmenilo. Svidník nezaváhal doma s poslednou Starou Ľubovňou, ktorá stále čaká na prvý bod, a udržal si štvrté miesto a dvojbodový náskok pred Prešovom, ktorý aj toho, aby do hry zasiahol kapitán Martina Sopka st. vyhral v Trenčíne 3:0. O tom, kto si napokon vybojuje účasť v nadstavbe v skupine 1.-4., sa rozhodne v poslednom 18. kole na budúci týždeň v sobotu. Prešov hostí Komárno, Svidník sa predstaví na palubovke Myjavy. Svidníku stačí na udržanie si štvrtej priečky akékoľvek víťazstvo.

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.h

Čaká nás týždeň nabitý volejbalom. Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme už v stredu (16.1.2019). V štvrťfinálovom súboji o účasť na finálovom turnaji o Slovenský pohár vyzveme tím VK Prievidza. Srdečne pozývame fandiť.

Hneď v sobotu (19.1.2019) o 18:00 hod. sa môžete tešiť na posledné, 18. kolo Edymax extraligy mužov, ktorým uzavrieme základnú časť súťaže. Naši hráči na domácej palubovke privítajú tím VK Spartak UJS Komárno. Rovnako srdečne pozývame fandiť.

Zdroj: svf.sk
FOTO: Branislav Ulbrich, svf.sk a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy

https://www.facebook.com/presovvolejbal/
https://www.instagram.com/vkmiradpupresov/