Z Myjavy len bod, premiéra Drobňáka a Muda

Volejbalisti VO TJ Spartak Myjava vyhrali v sobotňajšom šlágri 12. kola extraligy mužov nad lídrom tabuľky VK MIRAD UNIPO Prešov 3:2 a udržali sa v hre o prvé miesto po základnej časti.

TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:2 (13, -20, -17, 20, 8)
Rozhodovali: Čuntala a Malík.

Myjava: Pokopec 14, Michal Zeman 13, Viskup 4, Watzka 18, Ludha 10, Barták 1, liberá Ochodnický a S. Paňko (Konc 15, Valo 3, Š. Rzyman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Oleárnik 0, M. Sopko st. 18, Mikovčík 6, Szarek 24, Ščerba 4, Mudo 4, libero T. Lampart (Velička 0, Drobňák 14, Macko 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Michal Zeman (Myjava) – Juraj Drobňák (Prešov)

Priebeh: Myjava mala skvelý vstup do zápasu a prvý set vyhrala hladko 25:13. Prešov sa však zmobilizoval, pomohol mu príchod navrátilca Juraja Drobňáka a otočil na 2:1. „Kopaničiari“ sa nezľakli, získali štvrtý set a po dobrom vstupe aj tajbrejk.

Zaujímavosti: Myjava zdolala doma Prešov štvrtýkrát za sebou, doma so Šarišanmi prehrala naposledy 13. októbra 2018. Prešov nastúpil bez prvého nahrávača Petra Porubského, ktorý má zdravotné problémy.

Do zostavy Prešova sa vrátil po zranení kapitán Martin Sopko st., ktorý vynechal štyri zápasy a odohral prvý duel od 14. novembra. Tridsaťosemročný bývalý reprezentant nazbieral 18 bodov, z toho dal 4 esá a 3 bloky.

Debut v prešovskom drese absolvoval brazílsky blokár Rodrigo „Mudo“ de Moares, zaznamenal 4 body. Od druhého setu nastúpil Juraj Drobňák, ktorý sa do Prešova vrátil po piatich rokoch z Belgicka a predviedol výborný výkon. Dokopy získal 14 bodov. Lídrom bodovania celého zápasu bol prešovský univerzál Lukasz Szarek (24 b.)

Myjavský smečiar Patrik Pokopec nazbieral 14 bodov a v kariére sa dostal cez 1500 bodovú hranicu (1505) v 189 zápasoch. Druhý smečiar Erik Watzka s pripísal 18 bodov, Michal Zeman 13, z toho 5 blokov a stal sa hráčom duelu na strane domácich. V základnej zostave prekvapujúco nastúpil univerzál Tobias Viskup, v priebehu duelu ho vystriedal Matúš Konc.

Prešov prehral druhý zápas v sezóne, v decembri nestačil na VKP. Myjava zaznamenala deviate víťazstvo v sezóne (rovnako ako Prešov) a má bilanciu 9-3. Vďaka úspechu sa udržala v hre o prvé miesto po základnej časti. Prešov má zápas k dobru, dohrávku 11. kola má v stredu 27. 1. doma so Svidníkom.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dnešný zápas sme vybojovali. V prvom sete sme hrali excelentne. V druhom a treťom bol Prešov lepší na servise a mali sme veľký problém s útokom po prihrávke. Vo štvrtom sete sme sa vrátili do zápasu dobrou obranou na sieti. V tajbrejku sme od začiatku zabrali a dobre bránili. Celkovo som s víťazstvom spokojný, ale musíme ďalej tvrdo pracovať v tréningovom procese.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Bol to bojovný zápas kde sa vyskytlo aj viacero chýb, ale aj skvelých momentov. Nastúpili sme bez nášho prvého nahrávača a to sa odzrkadlilo na našej súhre. Na tento zápas sme dlho čakali, ale nezvládli sme ho. Na začiatku štvrtého setu sme mohli ešte viac bodovo súperovi ujsť, ale urobili sme veľa vlastných chýb. Miesto toho, aby sme súperovi viac ušli, tak sme dali Myjave šancu na zvrat. Súpera sme dostali na koňa a už bolo ťažké sa vrátiť späť. Navyše sa v tejto myjavskej hale ťažko prihráva a bráni. Myjave gratulujem k víťazstvu. V stredu hráme proti Svidníku a dúfam, že sa vrátime na víťaznú vlnu.“

Najbližší domáci zápas je na programe hneď v stredu 27. januára 2020, kedy sa vo východniarskom derby stretneme s družstvom TJ Slávia Svidník. Zápas je dohrávkou odloženého stretnutia 11. kola extraligy z decembra minulého roka.

Podmienkou na odohranie zápasov sú negatívne antigénové testovanie všetkých hráčov a realizačných tímov na výskyt koronavírusu. Zápasy sa odohrajú za prísnych hygienických opatrení bez osobnej účasti divákov. Držať palce môžete online.

Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk