Z Bratislavy vezieme cenné víťazstvo, po dramatickom prvom zápase semifinále vedieme v sérií 1:0

V sobotu sa začali semifinálové série play-off extraligy mužov. Prvé víťazstvá si pripísali volejbalisti VK Prievidza a VK MIRAD PU Prešov. „Kohúti“ zdolali na domácej palubovke TJ Slávia Svidník 3:0 a natiahli sériu bez prehry na domácej palubovke, Prešov vo veľkej dráme vyhral v Bratislave nad „domácim“ tímom VKP Bystrina SPU Nitra 3:2. Obhajca titulu viedol 2:1 a 23:18, ale Prešov pri podaní kapitána Martina Sopka st. skóre otočil, vyrovnal na 2:2 a zvládol aj tajbrejk. Druhé zápasy sú na programe v stredu vo Svidníku a v Prešove.

Keďže MŠH na Klokočine v Nitre bola obsadená, duel sa hral v bratislavskej hale Mladosť. Favorit začal dobre a prvý set vyhral hladko. Prešov však zvládol koncovku druhého dejstva a vyrovnal. Keď obhajca titulu vyhral tretí set a v štvrtom vyhrával 23:18, zdalo sa, že prvé víťazstvo v sérii si odnesie Nitra. Lenže na servis sa postavil Sopko a Prešov razom otočil skóre na 24:23 vo svoj prospech. Dramatickú koncovku vyhrali Šarišania 27:25, zvládli aj tajbrejk a minivýhodu v sérii tak strhli na svoju stranu, kedže druhý zápas hrajú v stredu doma.

VKP Bystrina SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 2:3 (19, -25, 15, -25, -10) – stav série 0:1
Rozhodovali: Sarka a Kováč, 200 divákov.
Nitra: Zaťko 4, Malina 15, Kašper 14, Rehák 26, Menner 10, Horník 11, libero Ochodnický (Porubský 0, Wawrzynczyk 1, Kostoláni 4, Guzmán 0). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Mikovčík 1, Feňo 2, M. Sopko st. 25, Macko 11, Katona 25, Hudák 6, libero T. Lampart (Rajduga 0, Červeň 9, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)

Pozrite si koncovku 4. setu za stavu 2:1 a 23:18, keď sa k podaniu dostal kapitán Martin Sopko:

Semifinálová séria pokračuje už v stredu (14.3.) o 19:00 hod. na domácej palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 22 na Sekčove. Pozývame všetkých fanúšikov povzbudzovať. Spoločne fandíme VK MIRAD PU Prešoooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy