Výhra 0:3 vo Svidníku definitívne určila súpera do play-off

Naši volejbalisti vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavbovej časti extraligy v skupine o 1.-4. miesto na palubovke finalistu Slovenského pohára TJ Slávia Svidník 3:0 a definitívne tak rozhodli o tom, že do play off pôjdu z tretieho miesta. Po dnešku sú definitívne známe všetky štvrťfinálové dvojice play-off.

V nadstavbe naši hráči vyhrali už tretí zápas a aspoň čiastočne týmto spôsobom odčinili prehru vo štvrťfinále Slovenského pohára v Prievidzi v derby s Košicami. Svidník síce získal na finálovom turnaji SP striebro, čo sa mu podarilo druhýkrát v klubovej histórii, ale v extralige sa mu v poslednom čase nedarí. V nadstavbe prehrali zverenci Petra Tholta zatiaľ všetkých päť zápasov a nezískali ani bod. 

skupina o 1.-4. miesto – 5. kolo
TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-23, -21, -22)
Rozhodovali: Porvazník a Höger.
Svidník: Matušovský 6, J. Hriňák 2, Lux 16, Majcher 4, Pietrzak 16, Ciupa 8, libero Kalužný (Ščerba 6, Oleárnik 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Červeň 4, Feňo 2, M. Sopko st. 15, Mikovčík 10, Katona 13, Hudák 5, libero T. Lampart (Macko 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu: Martin Sopko st. (Prešov)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „My sme dnes boli netrpezliví, uponáhľaní a vyrobili sme 38 mínusov za tri sety. To sme si nezaslúžili vyhrať, navyše s dobre hrajúcim súperom. Doma potrebujeme kvalitnejšie a hlavne účinnejšie servovať a zbytočne sa nedostávať pod tlak. Teraz sa už budeme sústrediť na dôležitú časť sezóny, play-off.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Vedeli sme o čo ešte hráme. V podstate bojujeme o postavenie do play-off, takže sme vedeli, že dnes musíme vyhrať, aby sme mali pokoj do ďalšej prípravy. Dnes chalani podali kvalitný, koncentrovaný výkon, od začiatku až do konca sme mali sety pod kontrolou. Myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali. Teraz sa budeme pripravovať ďalej na play-off a dnešným výkonom sme aspoň čiastočne vymazali neúspech v pohári.“

V 8. kole skupiny o 5.-9. miesto vyhral Spartak Myjava na palubovke nováčika MVK Zvolen 3:0 a zaznamenali dvanáste víťazstvo v sezóne. V nedeľu sa v 9. kole stretne Myjava s COP Trenčín a volejbalisti VK KDS Šport Košice hostia VKM Stará Ľubovňa.

Štvrťfinálové dvojice play off:
Prievidza – Trenčín
Nitra – Zvolen
Prešov – Myjava
Svidník – Košice

V nasledujúcom 6. kole nadstavby sa v sobotu 17. 2. 2018 stretnú naši muži s Nitrou a líder tabuľky Prievidza privíta Svidník. Srdečne vás pozývame na posledný zápas nadstavbovej časti mužskej extraligy vo volejbale, ktorý sa uskutoční v sobotu (17.2.2018) o 18:00 hod. v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 22, Prešov-Sekčov. V šlágri kola privítame obhajcu titulu, tím VKP Bystrina SPU Nitra. Spolu fandíme VK MIRAD PU Prešooov do tohooo!

Zdroj: SVF
FOTO: Ladislav Lukáč

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy