Východniarska séria o bronz vyrovnaná na 1:1

Extraligové súboje prebiehajú aj vo Veľkonočnom období. Dnes bol na programe prvý finálový zápas, v ktorom Nitra zdolala Prievidzu 3:0 a stav série o titul je aktuálne 1:0.

Nezaháľali sme ani my. Po domácom víťazstve, dnes naši chlapci cestovali na bronzovú odvetu do Košíc. Aj napriek snahe Košičania využili výhodu domáceho ihriska a sériu o bronz zdramatizovali víťazstvom 3:0 (25:21, 26:24, 25:21). Tretí zápas je na programe v stredu u nás v Športovej hale PU.

O 3. miesto – 2. zápas (na 3 víťazstvá)
VK KDS Šport Košice – VK Mirad PU Prešov 3:0 (21, 24, 21)
Zápas trval: 79 minút, rozhodovali: Malík, Niklová
/na zápasy 1:1/
Košice: Kasperkevič 1, Jakubov 13, Kríž 4, Lamanec 18, M. Sopko ml. 11, Labik 7, libero Vitko. Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Macko 7, Lux 16, Drobňák 6, Mikovčík 3, Halaj 0, M. Sopko st. 14, libero T. Lampart (Hudák 0, Červeň 0). Tréner: J. Vlk.

Do zápasu sme vstúpili lepšie. Úvodné lopty nám sadli a domáci museli už v polovici prvého setu doťahovať 5-bodové manko. Aj vďaka kvalitnému servisu a našej nekoncentrovanosti sa im to podarilo. Vytrvalou a dôraznou hrou na sieti nakoniec vyhrali prvý set v pomere 25:21.

Druhý set bol od začiatku vyrovnaný. Hralo sa o každú loptu a zaplnená hala Hotelovej akadémie hnala domácich vpred. Možno aj to v koncovke pomohlo. Priamočiarymi útokmi zístali aj tento set vo svoj prospech Košičania výsledkom 26:24.

Dobre rozbehnutých domácich sa nám napokon nepodarilo zastaviť ani v treťom sete. Počas celého jeho priebehu sme sa snažili doťahovať náskok Košičanov. V závere setu domáci premenili hneď druhý mečbal na 25:21. Stav série 1:1.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Na tento zápas som sa tešil, som rád, že sme ho zvládli. Séria pokračuje ďalej.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Rozhodli prvé dva sety, v ktorých domáci dobre servovali a útočili.“

Tretí zápas série na tri víťazstvá o bronzové medaily sa hrá už v stredu (19.04.2017) o 17:00 hod. v Športovej hale PU.

Vždy aktuálne informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉