Čiernobiely víkend

V nedeľu doma o 16:00 sme konfrontovali naše sily družstvom Nitry, ktorým ide o bodové potvrdenie účasti v nadstavbovej časti s elitnými družstvami (na päty im momentálne šliape Prievidza) nakoniec sme im veľa šancí nedali.

VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Ekonóm SPU Nitra

(25:28, 25:20, 27:25)

V tombole ako v každom domácom zápase, víťaza tomboly ktorého žrebujeme po druhom sete čakala výhra

od spoločnosti Motor-Car Prešov, s.r.o. – Petrovanská 36 Hyundai ix 35

na cely víkend zadarmo.

2013 Hyundai ix35

V sobotu sa naši chlapci stretli vo východniarskom derby vonku v Svidníku s družstvom VK Slávia Svidník. Už tabuľka nasvedčuje že to bol ťažký boj. Medzi Prešovom a Svidníkom bol rozdiel iba jedného bodu. Nakoniec v urputnom boji zvíťazilo šťastie.V priamom súboji o čelo tabuľky extraligy mužov vyhral v 11. kole Svidník vo východniarskom derby nad Prešovom v tesných koncovkách 3:0 a dostal sa na prvé miesto

VK Slávia Svidník 3:0 VK MIRAD PU Prešov

(26:24, 25:23, 27:25)

Extraliga mužov – 11. kolo: VK Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (24, 23, 25) viac foto 96 min, rozhodovali: Höger a Servický, 300 divákov. Svidník: Soták 2, Bucki 12, Skasko 2, Száraz 13, Sopko 6, Malina 12, libero Hruboška (Labik, Drobňák 7). Tréner: P. Kalný. Prešov: Faron 7, Hudák 13, Macko 6, Digaňa 9, Rajduga 5, S. Lampart, libero T. Lampart (Lux 2, Andráš, Závacký 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Obidvaja súperi potvrdili svoje postavenie v tabuľke a hoci hostia nezískali ani set, kožu v žiadnom prípade lacno nepredali. V prvom dejstve mali hostia setbal, no Malina dvoma bodmi stav otočil a dielo dokončil Soták. Ani v druhom sete si súperi nič nedarovali. Digaňa potiahol Prešov k vedeniu 18:15, ale aj v tomto prípade patril záver domácim. Tretí set sa zdal byť za stavu 18:14 pre Sláviu rozhodnutý. Hostia však zdvihli hlavy a dopracovali sa k setbalu. Za stavu 25:25 sa o posledné dve lopty postaral Bucki, ktorý dvoma bodmi priamo z podania rozhodol o osude zápasu.

Svidníčania sa tešia v zápase s Prešovom. Po víťazstve 3:0 sa dostali na čelo tabuľky. FOTO: Ladislav Lukáč.

V priamom súboji o čelo tabuľky extraligy mužov vyhral v 11. kole Svidník vo východniarskom derby nad Prešovom v tesných koncovkách 3:0 a dostal sa na prvé miesto. Prievidza vyhrala štvrtý zápas po sebe, ale u mladíkov z COP Trenčín nechala bod. Trápiaca sa Nitra nestačila doma na Komárno a trasie sa o štvrté miesto znamenajúce postup do skupiny o 1.-6. miesto, ani v jedenástom zápase sa víťazstva nedočkala Stará Ľubovňa, ktorá prehrala s Myjavou 1:3.

Extraliga mužov – 11. kolo: VK Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (24, 23, 25)  96 min, rozhodovali: Höger a Servický, 600 divákov. Svidník: Soták 2, Bucki 12, Skasko 2, Száraz 13, Sopko 6, Malina 12, libero Hruboška (Labik, Drobňák 7). Tréner: P. Kalný. Prešov: Faron 7, Hudák 13, Macko 6, Digaňa 9, Rajduga 5, S. Lampart, libero T. Lampart (Lux 2, Andráš, Závacký 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Peter Kalný (tréner Svidníka): „Prešov ukázal, že hore nie je náhodou a aj kvôli tomu to v žiadnom prípade nebol jednoduchý zápas. Ukázali sme viac sebavedomia a drzosti v záveroch, výhrady mám iba k tretiemu setu, kedy sme viedli 18:14, plus sme mali mečbal, no súper sa prepracoval k setbalu. Opäť sme sa vytrápili v určitých pasážach, hlavne pri plachtiacom podaní hostí. Na druhej strane, lepšie sme blokovali, ustrážili sme si prvé sledy a vďaka Buckému sme mali navrch pri smečovanom servise. Klobúk dole pred tým, čo predviedol v závere.“

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): „Dlho neboli obidve mužstvá v takom tabuľkovom postavení, aby mohol mať zápas takýto náboj. Derby prinieslo dobrý volejbal, lebo každý mal svoju motiváciu a podľa toho vyzeralo aj dianie na palubovke. Dnes sme boli trošku viac opatrní na servise, kde nás domáci predčili. V prvom sete nás vybavil Malina a v závere Bucki… Nechcel som, aby sme to v treťom sete za stavu 14:18 zabalili, preto som rád, že sme priebeh ešte zdramatizovali. Nakoniec sme mali ešte setbal, ale v rozhodujúcich fázach nám chýbala väčšia odvaha na podaní.“ (zdroj: Imrich Makó, VK Svidník)