Volejbalista Rajduga sa nevie dočkať novej sezóny

 

Volejbalista Rajduga sa nevie dočkať novej sezóny

Káder prešovských volejbalistov posilnil pred touto sezónou Michal Rajduga. Zručný univerzál sa vrátil do starého známeho prostredia, zžil sa s partiou, oženil sa a už sa nevie dočkať štartu nového ročníka extraligy.

PREŠOV. Diagonálny hráč Michal Rajduga sa po piatich sezónach strávených vo Svidníku vrátil do známeho prostredia v Prešove.

Päť rokov stačilo

„Potreboval som nový impulz. Päť rokov na jednom mieste, myslím, že stačilo. Chcel som pomôcť Prešovu trochu sa dvihnúť a vo Svidníku sme sa dohodli tak, že skončím pôsobenie,“ hovorí o prestupe volejbalista, ktorý sa nedávno oženil.

Vzal si bedmintonovú reprezentantku Zuzanu Orlovskú z Prešova.

Len pre zaujímavosť, ide už o druhé volejbalovo-bedmintonové manželstvo v rodine. Volejbalový reprezentant a niekdajší hráč Prešova Martin Sopko sa oženil so Zuzaninou staršou sestrou Kvetoslavou.

Chémia funguje

Avšak späť k Rajdugovi, ako novej posile VK Mirad PU Prešov. So staronovým klubom sa Michal zžil rýchlo.

„Chalanov poznám zo vzájomných zápasov. Tešil som sa na halu, prostredie, podmienky sú tu výborné, všetko máme blízko,“ vraví staronový hráč Prešova a zdôrazňuje, že v tíme funguje chémia: „Atmosféra v tíme je vynikajúca, keďže sme všetci mladí hráči. Všetci sa v podstate poznáme, takže atmosféra je výborná. Nechýba nám ten mladícky elán, duch, takže všetko je tak, ako má byť.“

Rozumie si nielen s nahrávačom Ľubom Závackým, s ktorým hrával vo Svidníku a teraz posilnil prešovský káder, ale aj s ďalšími spoluhráčmi. S väčšinou z nich si už v minulosti zahral.

O cieľoch mladého prešovského celku ešte hovoriť nechce: „Čo sa týka ambícií, o tom sme sa s vedením ešte nebavili, ale myslím si, že kolektívnym výkonom môžeme prekvapiť.“

V príprave to ešte škrípe

Momentálne stále prebieha príprava prešovských volejbalistov. V nej už čo-to naznačili. Napríklad na domácom medzinárodnom turnaji odohrali vyrovnané zápasy, no v koncovke často rozhodli skúsenosti súpera.