Vo Zvolene „povinné“ víťazstvo za 3 body

Prešovčania si uchovali reálnu nádej na prvú štvorku „povinným“ triumfom 3:0 (10, 13, 18) na palubovke Zvolena. Hostia mali navrch od začiatku do konca, z tempa ich nevyviedla ani neočakávaná takmer polhodinová prestávka v priebehu druhej časti za stavu 15:5. Cenu MVP získal prešovský univerzál Jaroslav Bogdanovic (12 b.). 

Zdroj FOTO: Facebook MVK Zvolen

MVK ZVOLEN – VK MIRAD PU PREŠOV 0:3 (-10, -13, -18)
Zápas trval 60 minút, rozhodovali: Niklová a Poláčiková, 100 divákov 

Zvolen: Herich 0, Orolín 1, M. Vaško 0, Kučera 7, Šimko 0, Kamenský 4, libero Hraňo (Sekereš 0, Michalec 0, Podstupka 0, Kliment 5). Tréner: M. Vaško. 
Prešov: Červeň 3, Jurko 2, Hudák 6, Mikovčík 5, Bogdanovic 12, M. Sopko st. 9, libero T. Lampart (Faron 5, Pavlinský 0, Rajduga 1). Tréner: E. Digaňa. 

MVP: Jaroslav Bogdanovic (Prešov)

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes z našej strany totálny výbuch.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes to bol chlapský výkon, od začiatku do konca sme potvrdili to, čo sme trénovali dva týždne. Som rád, že aj za stavu 15:5, keď sa trochu prerušila hra, sme sa vrátili do zápasu koncentrovane. Toto sa mi na chlapcoch páči. Dúfame, že nám túto prvú časť nepokazili dva prehraté zápasy a teraz sa tešíme na zápas s Košicami. Pripravíme sa na nich stopercentne.“ 

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.h

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme už v sobotu (22.12.2018). V 16. kole sa môžete tešiť na východniarske derby. Na ihrisku Športovej haly Spojenej školy privítame v predvianočnom čase mužstvo VK KDS Šport Košice.  Srdečne pozývame fandiť. 

Zdroj: svf.sk
FOTO:  FB MVK Zvolen a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy