Vo Svidníku víťazstvo 3:0

V 8. kole mužskej Extraligy sa neudiali žiadne prekvapenia. Svidník na domácej palubovke aj s viacerými mladíkmi v zostave potrápil skúsenejší Prešov len v druhom sete. Prešovský univerzál Michal Ščerba zaznamenal vo Svidníku 5 es.

Extraliga mužov – základná časť – 8. kolo – sobota:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD UNIPO PREŠOV   0:3 (-21, -23, -20)
Rozhodovali: Tiňo a Höger, 60 divákov

TJ Slávia: Šellong 6, R. Vitko 2, M. Sopko ml. 5, Macko 8, Gulák 9, Gula 5 libero M. Vitko (Horňák 5, Ľ. Skasko 0, B. Skasko 7). Tréner: R. Paňko.
VK MIRAD UNIPO: Smolej 10, Šiket 3, Lamanec 18, Ščerba 12, Mikovčík 4, Porubský 3 libero T. Lampart (Goč 0, Rzyman 0, M. Sopko st. 1, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Daniel Šellong (TJ Slávia Svidník) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia:„Na tento zápas sme nastúpili viacmenej s mladými hráčmi, dokonca dvaja hráči na ihrisku mali len 16 rokov. Tento duel bol taký zvláštny, nevyužili sme veľa side-outov, čo nás ukrátilo o veľa bodov, naša hra bola miestami dobrá, no miestami bola odovzdaná, ako keby sme ani nechceli vyhrať. Som rád, že príležitosť dostali mladší hráči a mali možnosť sa ukázať v extraligovom zápase. Veľká škoda nevyužitej koncovky v druhom sete. Boli sme blízko víťazstva v ňom, no na druhej strane sa nemôžeme ako tím položiť kvôli nevydarenej koncovke a zápas odovzdať súperovi.“


Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO:„Som rád, že po jednej prehre sme trošku znova chytili opraty do svojich rúk. Som rád, že bolo vidieť ten kolektívny výkon, ku ktorému som svojich hráčov nabádal. Musím pochváliť aj svojho asistenta Martina Dobiáša, ktorý v rozhodujúcom momente vystavil striedanie, ktoré v druhom sete rozhodlo. Som rád, že sa môžem oprieť naozaj o všetkých členov nášho klubu.“

Najbližší domáci zápas je na programe v rámci 9. kola netradične v nedeľu (21.11.2021) o 17:00 hod. proti obhajcovi titulu Rieker UJS Komárno. Srdečne pozývame fandiť! Zápas premiérovo odvysiela televízia JOJ Šport s komentátormi.

S ohľadom na zhoršujúci sa stav v nemocniciach a vysoké počty infikovaných a hospitalizovaných pacientov v okrese Prešov bude športové stretnutie prebiehať v režime len pre ZAOČKOVANĚ OSOBY. Vstup do športovej haly je podmienený preukázaním sa mobilnou aplikáciou COVID PASS alebo iným dokladom preukazujúcim absolvovanie očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2021/2022:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

Pre všetkých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť zápasu osobne, bude k dispozícii aj live prenos prostredníctvom modulu Slovenskej volejbalovej federácie.

Zdroj: svf.sk
Foto: FB TJ Slávia Svidník

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy