Vo Svidníku úspešné ťaženie za 3 body

V extralige mužov sa v sobotu hrali tri zápasy 4. kola. Druhé víťazstvá v sezóne si pripísali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov a TJ Spartak Myjava a udržali si stopercentnú bilanciu. Tiež druhý triumf zaznamenali hráči VK KDS-Šport Košice, ktorí vyhrali na palubovke ŠŠ volejbal Trenčín 3:1. Duel Rieker UJS Komárno – VK OSMOS Prievidza bol pre karanténu domáceho tímu odložený.

https://www.facebook.com/svf.sk/posts/3693188887379408

Sezónny debut absolvovali aj volejbalisti TJ Slávia Svidník, v regionálnom derby ich čakal silný Prešov. Domáci sa po karanténne ešte nedostali do formy a s favoritom nezískali ani jeden set. Prvé dve dejstvá vyzneli jasne pre hostí, v treťom viedol Svidník 23:19, ale nezvládol záver a Prešov napokon vyhral 28:26.

Prvý zápas vo svidníckom drese odohral smečiar Michal Petráš, ktorý si pripísal 14 bodov, z toho 3 esá a 2 bloky. Za Prešov zaznamenal takisto 14 bodov poľský univerzál Lukasz Szarek, výborný výkon podal nahrávač Peter Porubský. Prešov po Košiciach získal tri body aj s ďalším východniarskym rivalom, v 5. kole privíta tím Mareka Kardoša volejbalistov Myjavy. Svidník sa predstaví na palubovke Prievidze.

Ilustračné foto: SR volejbal muži extraliga Prešov Košice 2. kolo TASR

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-16, -18, -26)
Rozhodovali: Niklová a Sluk, bez divákov.

Svidník: R. Vitko 1, M. Petráš 14, Šellong 1, Pietrzak 10, Kozák 6, Marjov 3, libero M. Vitko (Jurko 2, Gula 1, Matušovský 3). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Šiket 2, P. Porubský 5, M. Sopko st. 6, Mikovčík 10, Szarek 14, Ščerba 10, libero T. Lampart (Suchanič 0, Velička 2), Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Michal Petráš (Svidník) – Peter Porubský (Prešov)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „My sme sa dnes prezentovali strašnou nedisciplinovanosťou a bordelom, od prihrávky až po servis. Nechcem sa vyhovárať na nejakú pauzu. ale my sme sa dnes vrátili do obdobia augusta. Aj keď sme sa v treťom sete chytali, v koncovke sme mali opäť bordel v hre. Hlavne ma mrzí nekomunikácia medzi hráčmi na ihrisku. Verím, že sa čo najskôr od tohto výkonu odrazíme a naša výkonnosť bude len rásť.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Bol to ten taký jeden z prvých zápasov, keď sú ešte ľudia nezohratí, no som rád, že sme súpera zatlačili podaním a z toho následne pramenili aj naše dobré obrany. Druhá vec však je, že sme na podaní postupne poľavili a potom sa dosť ťažko vracia do hry. Našťastie sme sa v závere dvoma alebo troma esami dostali naspäť do hry, no v stave keď nie ste úplne zohratí stačí aj jedna malá chyba a súper vám to vráti dvakrát. Súpera sme síce zatlačili, avšak posledný set nám súper daroval. Vravím ideme ďalej, pracujeme ďalej na side-oute a ak to tak pôjde ďalej tak si myslím, že to bude fajn.“

Extraliga mužov pokračuje už v sobotu (24.10.2020) zápasmi 5. kola. Zároveň sa ráta s dohrávkou odloženého 1. kola. Pre Miraďákov to znamená nabitý víkendový program. V Športovej hale Prešovskej univerzity sa predstavia v sobotu (24.10.2020) proti húževnatému družstvu VO TJ Spartak Myjava a v nedeľu (25.10.2020) vycestujú do Prievidze za obhajcom Slovenského pohára na dohrávku 1. kola.

Podmienkou na odohranie zápasov sú negatívne antigénové testovanie všetkých hráčov a realizačných tímov na výskyt koronavírusu. Oba zápasy sa odohrajú za prísnych hygienických opatrení bez osobnej účasti divákov. Držať palce môžete online. Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk
Foto: TASR+Andrej Schlank

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy