Vo Svidníku obrat z 0:2 na 3:2

Trináste kolo mužskej Niké Extraligy prinieslo kvalitné zápasy. Myjavčania podľa očakávania zvíťazili v Prievidzi aj s omladenou zostavou 3:0. Prešovčania otáčali zápas vo Svidníku z 0:2 na 3:2, keď ústrednou postavou zápasu bol 18-ročný odchovanec Svidníka v službách Prešova – Erik Gulák s 21 bodmi. Bratislavský VKP prehral v Komárne 2:3 a k víťazstvu mu nepomohol ani nadpriemerný výkon Adriána Vanča, ktorý získal 33 bodov, z toho 30 útokom pri 61-percentnej úspešnosti.

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 2:3 (22, 23, -16, -23, -10)

Rozhodovali: Porvazník a Tiňo, 130 divákov.

TJ SLÁVIA: R. Vitko 2, B. Skasko 15, Matušovský 14, T. Skasko 9, M. Sopko ml. 16, Šellong 4, libero M. Vitko (Horňák 2, Ľ. Skasko 0, Vikhliaiev 1, Bognár 0).Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: Mikovčík 11, Gulák 21, Ščerba 18, Jendrejčák 10, Goč 1, Smolej 17, libero Turis (M. Hudák 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Marián Vitko (TJ Slávia Svidník) – Erik Gulák (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: „Zápas sme začali tak, ako sme si s chlapcami pred jeho začiatkom povedali a hrali sme dobre. V treťom sete sme sa dostali nepochopiteľne do útlmu a hráči boli v kŕči. Kopili sme množstvo chýb, za ktoré sme nakoniec pykali prehrou v tajbrejku.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „V prvom rade musím pochváliť svidníckych fanúšikov za to, akú vytvorili parádnu atmosféru. Prvé dva sety sme „neboli“ v zápase a Svidník hral dobre. Od tretieho setu sme zjednodušili hru a držali sa pokynov. Verím, že sa z tohto poučia a bude to cesta cez sebadisciplínu k napredovaniu celého nášho tímu.“