Vo Svidníku bez bodu a s množstvom chýb

Tretie tohtosezónne kolo Niké Extraligy mužov odohrali dvomi zápasmi, keď bol duel VKP Bratislava s Komárnom odložený. Vo východniarskom derby zaskočili Prešovčanov vo vlastnej hale hráči Svidníka a Myjava zdolala v tajbrejku Prievidzu, na ktorej lavičke už nefiguroval tréner Rostislav Chudík.

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (20, 19, -20, 23)

Rozhodovali: Tiňo a Soták.

TJ SLÁVIA: R. Vitko, B. Skasko, Matušovský, Horňák, M. Sopko ml., Šellong, libero M. Vitko (T. Skasko, Ľ. Skasko,  Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: Gulák, Ščerba, Jendrejčák, Goč, Smolej, Mikovčík, libero Turis (V. Rzyman, Suchanič, Hudák). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Martin Sopko ml. (TJ Slávia Svidník) – Ivo Mikovčík (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Prvé tri sety boli dobré, prvé dva, priam excelentné z našej strany. Pomohol nám aj super, tým, že urobil množstvo chýb na servise. VO štvrtom sete sme sa zasekli za stavu 19:10, čo nás mohlo stáť set možno aj zápas. Chcem však chalanom poďakovať, že to zvládli. Tešíme sa z víťazstva, no ideme bojovať ďalej.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Blahoželám Svidníku, zaslúžene vyhral. Moji chlapci urobili enormné množstvo chýb, ktoré sa nám nepodarilo urobiť posledných 5-6 zápasov. Takže v tomto smere sa zrodilo zaslúžené víťazstvo súpera. Trošku sme sa vrátili do hry s Miškom Hudákom, ale žiaľ, zvyšok zápasu nebol ideálny od každého hráča, a tak zaslúžené body pre Svidník.