Vlk končí, poznáme meno nového trénera

Vedenie volejbalového klubu VK MIRAD PU Prešov ohlásilo tesne po závere sezóny 2017/2018 niekoľko zmien. Medzi prvé sa zaknihovalo ukončenie profesionálnej kariéry štyroch skúsených hráčov (Kamil Feňo, Vladimír Katona, Michal Rajduga a Stanislav Lampart). Po neúspešnej sérii o bronz visel otáznik aj nad fungovaním celého klubu vzhľadom na platnosťou nového Zákona o športe (od 1.1.2019). Ten však hneď po prvých neoverených správach dementoval generálny manažér Marián Palenčar: „Je priskoro hovoriť o tom, ako bude vyzerať seniorský volejbal v Prešove od septembra, ale chcem vás ubezpečiť, že mužský volejbal v Prešove bude.“ 

Zmeny pokračujú. Vypadnutie vo štvrťfinále turnaja o Slovenský pohár a extraligové 4.miesto stálo stoličku skúseného trénera Jaroslava Vlka. Rodák z myjavských kopaníc sa do Prešova vrátil s najvyššími cieľmi v roku 2016 a trénerskú stoličku v Spartaku Myjava si vymenil s ďalším známym koučom Ľuboslavom Šalatom. „Po dvoch sezónach, v ktorých klub zaznamenal pohárový aj extraligový pokles sa vedenie po obojstrannej diskusii a vzájomnej dohode rozhodlo ukončiť trénerský kontrakt,“ skonštatoval manažér. 

Voľná stolička lodivoda prešovských volejbalistov neostala dlho prázdna. Novým trénerom, ktorý povedie mužstvo prípravou a minimálne celou sezónou 2018/2019, sa stal rodák z Humenného, bývalý extraligový hráč Prešova, aktuálny kouč mladých volejbalových nádeji a čerstvý tatino Erik Digaňa. S čím prichádza mladá „trénerská krv“ k seniorom? „Možno sme zariskovali, ale za rozhodnutím si stojíme. Erik dôkladne pozná nielen všetkých hráčov, ale aj celé zázemie klubu. Tešíme sa na nový vietor v kabíne aj na ihrisku,“ dodal manažér.

PROFIL: Erik Digaňa 
Dátum a miesto narodenia: 12. 9. 1989, Ilava
Výška: 195 cm
Stav: ženatý
Od roku 2012 pôsobil na pozícií smečiara v prešovskom klube VK MIRAD PU Prešov. V sezóne 2014/2015 hosťoval vo VK KDS Šport Košice, odkiaľ sa vrátil do prešovských farieb. V roku 2016 ukončil hráčsku kariéru zavŕšením štúdia trénerstva na Fakulte športu Prešovskej univerzity v Prešove a odvtedy trénuje Miraďákov v najmladšej súťažnej kategórií. Vo funkcii trénera seniorov bude mať tento rok premiéru.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmyZdroj a foto: TARS, klub