Vladimír Katona: „Som pripravený plniť ambície klubu v novej sezóne.“

Horúcou novinkou zo zákulisia klubových príprav na novú sezónu je oficiálny príchod myjavského univerzála Vladimíra Katonu. Pri podpise zmluvy sme ho stručne vyspovedali.

 

VK MIRAD PU Prešov: Posledné dve sezóny si hral v TJ Spartak Myjava, vieme o tebe že máš za sebou aj pôsobenie v zahraniční, vieš nám o svojej profesionálnej minulosti povedať viac?

Vladimír Katona: Aktuálne mam za sebou 2,5 sezóny na Myjave, predtým som hral v Brne, medzitým som mal prestávku, keď som mal angažmán v Egypte a ešte predtým tiež česká liga, konkrétne Havířov. Do Česka som sa dostal prestupom v roku 2006 ešte z Chemesu Humenné.

VK MIRAD PU Prešov: Od nového mesiaca sa podpisom zmluvy stávaš oficiálne hráčom VK MIRAD PU Prešov, evidoval si klub v minulosti? Poznáš prešovských hráčov a pôsobenie klubu?

Vladimír Katona: Sledujem, poznám chalanov. Posledné roky sme sa stretávali aj vo vzájomných extraligových zápasoch. Poznám Maťa Sopka, Miša Červeňa. Viem, že Prešovčania sú dvojnásobní majstri Slovenska a niekoľkokrát vyhrali Slovenský pohár. Poznám bývalého trénera Prešova, ktorý momentálne pôsobí v Myjave, Ľuboslava Šalatu, aj aktuálneho trénera Jara Vlka, s ktorým Prešov získal titul v minulosti a tento rok bronz a Slovenský pohár.

VK MIRAD PU Prešov: Vieš už s kým budeš v Prešove hrať? Aké sú ambície klubu do budúcej sezóny?

Vladimír Katona: Bavil som sa s trénerom, niektorí chalani odchádzajú, niektorí zostávajú. Ešte sa nevie presné zloženie kádra, takže ja nechcem predbiehať. Som pripravený plniť ambície a ciele, ktoré budú zadané od vedenia klubu a predpokladám, že budú najvyššie.

VK MIRAD PU Prešov: Žiješ v Českej republike, nebude pre teba problém tráviť čas na východe Slovenska?

Vladimír Katona: Ja pochádzam z východu Slovenska. Som Východniar. Asi 40 km od Prešova pri Vranove nad Topľou v malej dedinke žijú moji rodičia. Narodil som sa tam, vyrástol. Som veľmi rád a teším sa na východ. Budem teraz trošku ďalej od rodiny, ktorú mám v Česku, ale budem si to kompenzovať blízkosťou východniarskej rodinky.“

Ďakujeme za rozhovor a držíme Vladovi palce!

FOTO: VK MIRAD PU Prešov

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉