VK Mirad PU Prešov / VKP Bratislava

zápas VK Mirad PU Prešov a VKP Bratislava zo dňa 29.09.2012 o 18:00 sa NEUSKUTOČNIL z dole uvedených dôvodou

Volejbalové kluby TJ Spartak Myjava a VKP Bratislava budú od novej extraligovej sezóny fungovať pod spoločnou značkou s názvom Spartak VKP Myjava. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia obidvoch klubov. V praxi to znamená, že 11-násobný majster Slovenska VKP Bratislava sa z extraligovej sezóny 2012/2013 odhlásil a v súťaži tak bude štartovať o jedno družstvo menej. Trénerom Spartak VKP Myjava je skúsený kouč Vladimír Sirvoň.
„Dobová situácia nás viedla k spoločnej práci pre rozvoj a na záchranu volejbalu. Subjekty sa rozhodli využiť svoje znalosti i hráčsky potenciál na zlepšenie podmienok a pre dosiahnutie úspechov, či už pri výchove mládeže alebo v kategórii dospelých,“ povedal v úvodnom vyhlásení zástupca VKP Eduard Hronský. „Cieľom tejto spolupráce je spojiť možnosti myjavského a bratislavského regiónu pri vyhľadávaní talentov, pri spoločnej práci s nimi a vytvorení príležitostí pre hráčov vo všetkých vekových kategóriách,“ dodal Hronský.
Spartak VKP Myjava bude svoje zápasy hrávať v hale PKO v Bratislave a po dokončení rekonštrukcie myjavskej športovej haly sa presunie do Myjavy. Stavebné práce, ktoré realizuje firma kapitána myjavského klubu Andreja Barbierika, by sa mali skončiť približne o mesiac. Klub chce umožniť svojím študujúcim hráčom trénovanie v Bratislave.
„Oslovili nás zástupcovia VKP a po úvahe nášho výboru sme sa rozhodli, že túto ponuku prijmeme,“ dodal na margo spolupráce tréner Spartaka VKP Vladimír Sirvoň, ktorý je aj vo vedení myjavského klubu. Skúsený kouč, ktorý sa dlhšiu dobu venoval ženskému volejbalu, má k dispozícii 18 hráčov, z nich 14 bude figurovať na súpiske extraligy mužov. Asistentom trénera Sirvoňa bude bývalý hráč Spartaka Myjava Roman Špaček. „Hráči budú regenerovať v Myjave i v Bratislave a náklady na regeneráciu si subjekty rozdelia,“ vysvetlil tréner Spartaka VKP. Oba kluby budú naďalej fungovať ako samostatné subjekty, ale do súťaže vstúpia spoločne.
„Jedným z dôvodov pre tento krok bol návrat Vladimíra Sirvoňa na slovenské palubovky. Iné motívy teraz spomínať nebudeme. Najskôr si musíme vyjasniť vzťahy s federáciou,“ povedal Eduard Hronský. „My sa na to nepozeráme ako na fúziu so slávnym klubom. Ide skôr o športovú spoluprácu. Ja som síce rodák z Myjavy, ale spoluvytváral som aj históriu bratislavského klubu,“ vyhlásil Sirvoň.
Zástupcovia nového subjektu ďalej prezradili, že do ich spoločného mena nechceli zaradiť názov hlavného mesta, pretože mesto Bratislava sa podľa nich okrem veľkej podpory KHL otočilo športu chrbtom. Zástupcovia nového klubu o ambíciách nechceli hovoriť, v prvých dvoch až troch sezónach sa chcú zamerať na efektívne fungovanie nového projektu, vychovávať talenty a až potom si stanovia výkonnostné ciele.

Prešov bude mať cez víkend voľno
Extraliga mužov štartuje už tento víkend a podľa plánu mal VKP Bratislava nastúpiť v sobotu na palubovke Prešova. Zápas sa však neuskutoční. „VKP Bratislava sa po športovej stránke spojil s klubom Spartak Myjava a vytvorili nový subjekt Spartak VKP Myjava. V praxi to znamená, že bude v súťaži o jedno družstvo menej. V prvej časti extraligy tak nastúpi nie osem, ale sedem tímov, to znamená, že klub, ktorý mal hrať s VKP bude mať vždy voľno. Veľmi ma to mrzí, pretože o možnosti, že VKP nebude hrať ligu sa v kuloároch hovorilo už dva mesiace. Keby to bol VKP korektne avizoval podstatne skôr, tak sme mohli obsadiť voľné miesto, alebo by sme riešili inú štruktúru súťaže. Takto krátko pred štartom extraligy nie sme schopní nahradiť voľné miesto iným družstvom, pretože zohnať financie a hráčsky potenciál na extraligu, ktorá sa začína o dva dni je prakticky nemožné,“ povedal súťažný riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ľubo Stražay.
VKP Bratislava vo štvrtok doručil na sekretariát SVF odhlásenia družstva z extraligy mužov, z čoho vyplývajú pre klub aj sankcie. „Klasifikuje sa to ako odstúpenie zo súťaže a aj na to mysleli naše predpisy a legislatíva a tak sa v tomto prípade stanovuje finančná sankcia,“ dodal Stražay. „Počítame s tým,“ povedal športový riaditeľ VKP Bratislava Ivan Husár.

Káder Spartaka VKP Myjava:

Zdroj: Filip Hudec, SVF, SITA