VK MIRAD PU Prešov Víťazi pohára rektora SPU Nitra

Víťazi pohára rektora SPU Nitra

pohar spu

Nitra – Prievidza 3:2 (-28, -22, 17, 20, 9)
Prešov – Zlín 3:0 (21, 23, 21)
Zlín – Prievidza 3:2 (-16, 24, 26, -22, 4)
Nitra – Prešov 1:3 (20, -16, -20, -20)
Prešov – Prievidza 3:2 (-23, 23, -24, 21, 13)
Nitra – Zlín 3:0 (18, 11, 19)

Celkové poradie tímov:
1. VK MIRAD PU Prešov
2. VK Ekonóm SPU Nitra
3. VK Prievidza
4. VSC Fatra Zlín

pohar spu nitra hraci

Tradičný medzinárodný turnaj je za nami. Aj tento rok si Nitra zmerala sily s troma tímami na dvojdňovej súťaži O pohár rektora SPU.

Príprava tímov pred začiatkom extraligy pokračuje a s ňou aj prípravné zápasy. Ani Nitra nezaostáva a svoje schopnosti a možnosti si vyskúšala na domácom turnaji. Okrem českého Zlína mohli priaznivci volejbalu vidieť aj extraligové tímy Prešov a Prievidzu. Tieto dva medailové kluby (v uplynulej sezóne Prešov zlatý, Prievidza bronzová) nedali samozrejme zverencom trénera Kardoša nič zadarmo a nitrianske nanovo vyskladané mužstvo chvíľami poriadne potrápili. Veď pozrite si výsledky sami…
Najlepší hráči za jednotlivé tímy:
Nitra – Marek Ludha
Prešov – Tomáš Lampart
Prievidza – Adrian Szlubowski
Zlín – Pavel Kolář

Hráči Nitry:
Lukáš Sťahuliak, Peter Porubský, Peter Kašper, Marek Ludha, Pavol Galandák, Daniel Mikušovič, Marek Mečiar, Lukász Szarek, Filip Zapala, Martin Hláčik, Marek Malina, Peter Petrík, Martin Turis, Samuel Jurík
Vyjadrenia trénerov
Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: Pre nás to bola výborná príprava na rozohratie sa pred novou sezónou. Mali sme možnosť stretnúť sa s niektorými mužstvami našej extraligy. Turnaj bol na veľmi dobrej úrovni a som rád, že sme ho vyhrali, aj keď určite máme ešte problémy, s ktorými sa musíme popasovať.
Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: Každé mužstvo v tomto štádiu prípravy potrebuje čo najviac hrať a je to vidieť, že tie zúčastnené družstva sa musia ešte zohrať. Pre nás to malo prínos, pretože máme veľa nových hráčov, hľadáme im posty, hľadáme nahrávky, ideálne pozície. To, že sme si zahrali 15 setov, je len plus a súperi nám ukázali chyby, na ktorých budeme v najbližších týždňoch pracovať a odstraňovať ich.
Roman Macek, tréner Zlína: Každoročne je tento turnaj výbornou prípravou pred sezónou. Všetky tri slovenské tímy mali svoju kvalitu, my sme im z objektívnych príčin veľmi nestačili. Nemôžem povedať, že sme nespokojní, predsa len sme jeden zápas vyhrali, takže aspoň niečo.
Marek Kardoš, tréner Nitry: Turnaj splnil účel v rámci prípravy – vieme, kde všade musíme spraviť vylepšenia, pretože niektoré systémy nefungujú. Chlapci ešte zabúdajú, čo majú v stresových situáciách robiť. Celkový výsledok 2. miesta nehrá rolu ale každý vyhratý zápas poteší. Veľmi dobre zahral Marek Ludha aj Marek Mečiar. Spokojní som aj s novými hráčmi, tí tiež splnili svoju úlohu, ktorá sa od nich očakávala. My sme ešte večer pred zápasom mali ťažkú posilňovňu, a tak to bude aj v najbližších týždňoch. Očakávame, že tá sila mužstva pôjde hore aj s príchodom nových hráčov.