VK MIRAD PU Prešov postúpil do 8-finále CEV Cupu!

VK MIRAD PU Prešov postúpil do 8-finále CEV Cupu!

Fantázia! Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov po skvelom výkone postúpili do osemfinále európskeho pohára CEV Cup. Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu odčinili utorňajšiu prehru 1:3, v odvete vyhrali 3:1 a zvládli aj rozhodujúci zlatý set, v ktorom triumfovali 15:11. Duel ukončil tromi esami Martin Sopko. Prešovčania sa v osemfinále stretnú so špičkovým talianskym tímom Sir Safety Perugia.

Hrať sa bude o 2 týždne, doma začne Prešov, odveta bude v Perugii.

Termíny 8-finále:
1.-3. decembra:
VK MIRAD PU Prešov – Sir Safety-Sicoma Perugia

15.-17. decembra
Sir Safety-Sicoma Perugia – VK MIRAD PU Prešov

Odveta 16-finále CEV Cupu:
VK Mirad PU Prešov – Lokomotiv Charkov 3:1 (23, 22, -28, 17), zlatý set 15:11 
/prvý zápas 1:3, postúpil Prešov/
127 minút, rozhodovali: Asipčuk (Bielor.), Rogič (Srb.), 800 divákov.
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 17, Macko 10, Lux 25, Drobňák 7, Červeň 7, libero T. Lampart (Rajduga 5, Digaňa 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Prešovčania potrebovali v odevete vyhrať 3:0, alebo 3:1 a potom zvládnuť aj Zlatý set. Náročnej úlohy sa nezľakli, hoci lepšie začal ukrajinský súper. Bodové manko však domáci v skvelej atmosfére zmazali a napokon vyhrali koncovku prvého setu 25:23. V druhom sete domáci diktovali tempo a celý set mali v rukách. Vyhrali ho 25:22 a o krok sa priblížili k svojmu cieľu. Prešov pokračoval vo výbornej hre aj v treťom sete a do koncovky išiel s náskokom 23:19. Hostia však dobrým servisom vyrovnali a napokon vyhrali dramatickú koncovku 30:28. V závere setu sa navyše zranil smečiar Drobňák a vystriedal ho Digaňa. Od štvrtého presunul tréner Šalata na smečiarsky post Luxa a na účko išiel Rajduga. Prešov mal štvrtý set pod kontrolou, zaslúžene ho vyhral 25:17 a dostal zápas do Zlatého setu. V ňom mali domáci skvelý nástup, viedli 8:3, ale Lokomotiv ešte duel zdramatizoval a vyrovnal na 11:11. Potom však prišiel na servis kapitán Sopko a tromi esami v rade poslal Prešovčanov do osemfinále.

Ľuboslav Šalata, tréner VK Mirad PU Prešov: „Je to veľké víťazstvo nad silným súperom. Dnes sa nám podarilo to, čo nám nevyšlo včera – udržať našu hru na vysokej úrovni. Pre celkový výsledok bola dôležitá zvládnutá koncovka prvého setu, v ktorom sme prehrávali, ale dokázali sme v závere získať set v náš prospech. Zneistili sme dovtedy suverénneho súpera, ktorý bol včera neomyľný. Dnes nastúpil súper v pozmenenej zostave aj s Plotnickým a Tominom. Museli sme sa vysporiadať so zranením Jura Drobňáka, ktorý si pravdepodobne poranil stehenný sval a v priebehu tretieho setu ho nahradil Erik Digaňa. Nezvládli sme síce koncovku tretieho setu, no okolnosti hrali s nami. Od štvrtého setu sme zmenili rozostavenie, Marcel Lux išiel na smeč a Mišo Rajduga na účko. Vďaka univerzálnosti a kvalitnej prihrávke Luxa sme dokázali udržať vysokú úroveň hry. Zlatý set je vabank. V závere ukázal Maťo Sopko svoju jedinečnosť, veľkosť a osobný prínos pre tím. Príde Perugia plná skvelých hráčov a tešíme sa. Nestáva sa každý deň, že si zahráte proti hráčom ako Atanasijevič, Kaliberda, či Fromm.“

Martin Sopko, smečiar VK Mirad PU Prešov: „Pred týmto dvojzápasom sme si povedali, že nemáme čo stratiť. Hrali sme pre ľudí z Prešova. Oba zápasy boli pekné, ukázali sme dobrý volejbal. Predviedli sme dobré výmeny a udržali sme vysokú úroveň našej hry. V ďalšom kole nás čaká súper svetového mena a môžeme byť šťastný, že súper ako Perugia príde do Prešova.“

zdroj: www.svf.sk

06

27

37

01

11

26

04