VK MIRAD PU Prešov 3:2 Spartak VKP Myjava

V extralige mužov sa v sobotu hrali posledné zápasy 2. časti, po ktorej poznáme dvojice pre play-off. V 10. kole skupiny o 1.-6. miesto sa bojovalo o druhé, tretie a štvrté miesto. Svidník si aj napriek prehre v Humennom udržal druhé miesto. Prešov potreboval tri body, aby preskočil tretiu Myjavu, ale nevyužil vedenie 24:18 a nakoniec vyhral až v tajbrejku.

Dvojice play-off:

ŠK Chemes Humenné (1) – VK Spartak Komárno (8)

VK Slávia Svidník (2) – COP Trenčín (7)

Spartak VKP Myjava (3) – VK Ekonóm SPU Nitra (6)

VK Mirad PU Prešov (4) – VK Prievidza (5)

VK MIRAD PU Prešov 3:2 Spartak VKP Myjava

(18, 23, -26, -16, 17)

142 min, rozhodovali: Mokrý a Porvazník, 400 divákov.

Prešov: S. Lampart 3, Rajduga 15, Lux 6, Faron 10, Hudák 23, Macko 18, libero T. Lampart (Pavlinský 0, Závacký 0, Digaňa 4). Tréner: Ľ. Šalata.

Myjava: Martin Mikula 2, Lech 16, Hinduliak 9, Kriško 20, Pělucha 12, Mračko 6, liberá Pipa a Ochodnický (Halaj 4, Durec 1, Horník 2). Tréner: M. Májek.

Pre oba tímy to bolo dôležité stretnutie, pretože išlo o nasadenie do play-off. Prešov potreboval na to, aby preskočil Myjavu tri body a mal k nim veľmi blízko. Viedol 2:0 na sety a 24:18, ale nakoniec vyhral až v tajbrejku, kde dokonca odvracal mečbal. Ak by Myjava vyhrala dostala by sa na druhé miesto pred Svidník. Takto však ostala na treťom mieste a v play-off narazí na Nitru. Prešov skončil štvrtý a stretne sa s piatou Prievidzou.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Na súpera sme boli veľmi dobre pripravení, všetko, na čom sme sa dohodli fungovalo. Dramatický bol druhý set, kde obstáli a za stavu 23:23 sme zvládli koncovku. Potom sme pustili z rúk vyhratý set, keď sme nedokázali využiť vedenie 24:18. Hostia sa dostali na koňa a ďalšie dva sety patrili im. V závere sme našli morálnu silu a zabojovali sme o víťazstvo v piatom sete.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Veľmi zle sme vstúpili do tohto stretnutia. Nedokázali sme splniť taktické veci v obrane a nezvládli sme koncovku druhého setu. To, že sme si z Prešova odniesli bod, ktorý znamená, že sme skončili tretí, je dielom šťastia, ale aj pevných nervov, keď domáci v koncovke tretieho setu zlyhali. Piaty set bol vyrovnaný, nakoniec mali domáci v závere viac šťastia.“