VK MIRAD PU Prešov – VKM Stará Ľubovňa 3:0

Extraliga mužov mala v sobotu na programe kompletné 3. kolo. Najväčšiu drámu videli diváci v Myjave, kde nováčik z Košíc poriadne potrápil domáceho favorita a prehral až v dramatickom tajbrejku, ktorý sa skončil 21:19 pre domácich. Český univerzál v drese Myjavy Josef Mlčúch zaznamenal 38 bodov.

V ďalších dueloch favoriti nezaváhali. Prešov vyhral doma nad Starou Ľubovňou 3:0, Prievidza zvíťazila vo Svidníku 3:1, Komárno si poradilo s Nitrou 3:1 a majstrovské Humenné vyhralo nad Trenčínom 3:0. Na čele je Prešov pred Komárnom, ktorí získali po 9 bodov, tretia Myjava ich má osem. Humenné a Prievidza majú po šesť bodov, Košice štyri, Svidník dva a Stará Ľubovňa jeden. Bez bodu sú Nitra a Trenčín.

Extraliga mužov, 3. kolo:
VK MIRAD PU Prešov – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (21, 17, 20) – štatistika

87 min, rozhodovali: Porvazník a A. Sluk, 250 divákov.
Prešov: Závacký 1, Lux 9, Červeň 3, M. Sopko st. 6, Faron 2, Hudák 8, libero T. Lampart (Feňo 1, Macko 5, Drobňák 8, Digaňa 4, Rajduga 5). Tréner: Ľ. Šalata.
S. Ľubovňa: S. Lampart 3, Malachovský 7, Fecko 7, Lacek 8, Kuchař 7, Folvarčík 3, libero Medrzyk (Buvalič 1, Matušovský 0). Tréner: J. Senko.

Štatistické porovnanie PO – SL
Útoky: 42-29
Bloky: 6-4
Esá: 4-3

V prvom z mnohých východoslovenských derby zápasov boli domáci jasnými favoritmi. Papierové predpoklady sa naplnili aj keď v niektorých fázach zápasu hlavne v 1. a 3. sete preukázali svoje kvality aj hostia Ľubovne. Napokon sa prejavila väčšia herná vyspelosť domácich, ktorý napokon zvíťazili 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Vo východniarskom derby dostali všetci hráči v domácom tíme priestor na ihrisku, čo bolo jedným so zámerov okrem povinnosti získať 3 body. Zápas veľa volejbalovej kvality nepriniesol. Pekné výmeny striedalo množstvo chýb na podaní v obidvoch tímoch. Nakoniec v prospech domáceho tímu vo všetkých troch setoch rozhodla vyššia efektivita útoku.“

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Videli sme, že Prešov sa posilnil o štyroch hráčov, jeho výkonnosť stúpla, ale aj napriek tomu sme podali celkom solidny výkon. Domáci boli viac razantnejší na útoku a robili aj menej útočných chýb. My sme nevynútených chýb urobili oveľa viac a zákonite sme museli aj prehrať. Teda blahoželám domácim a prajem im aby dosiahli v tomto ročníku extraligy svoje maximum.“

ZDROJ: www,svf,sk