VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Slávia Svidník

 

 

VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Slávia Svidník

(25:17, 25:14, 25:17)
77 min, rozhodovali: Porvazník a Servický, 450 divákov

Prešov: Feňo 0, Lux 7, Červeň 5, M. Sopko st. 7, Hudák 10, Macko 8, libero T. Lampart (Faron 5, Drobňák 5, Závacký 1, Digaňa 1, Rajduga 3). Tréner: Ľ. Šalata.
Svidník: Jurko 2, Kuchárik 7, Ščerba 5, Labík 0, Čupka 3, Skasko 7, libero Vitko (Majcher 0, Kasperkevič 0, Lamanec 2, Krivka 2). Tréner: P. Tholt.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 37:18
Bloky: 7:8
Esá: 8:2

Východoslovenské derby medzi Prešovom a Svidníkom bolo jednoznačné. V tohtoročnom prvom vzájomnom meraní síl sa situácia obrátila a kvalitou kádra boli domáci oproti oslabeným hosťom v pozícii favorita. Svoju rolu slnili a po jednoznačnom priebehu zápasu si pripísali ďalšie 3 body do tabuľky.  Zámer s ktorým do zápasu išli, aby dostali na ihrisku priestor všetci hráči sa im podarilo naplniť. Domáci predčili hostí predovšetkým v útoku. Boli nebezpečnejší i na servise a celkovo v medzihrách pôsobili zohratejším dojmom.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Moji hráči po včerajšom vydretom víťazstve v Košiciach začali sebavedomo na podaní a donútili súpera k útokom z ťažkých pozícií prevažne z okrajov siete. V každom sete sme si vypracovali niekoľkobodový náskok, ktorý sme s prehľadom zvelaďovali a nedopustili sme žiadnu drámu. Boli sme lepší na servise, na prihrávke a od toho sa odvíjal i náš útok a zákroky v obrane. O víťazstvo sa zaslúžili všetci hráči. Hralo sa v peknej športovej atmosfére, o ktorú sa postarali fanúšikovia oboch tímov.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Súper nás predčil vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhral. Najväčší rozdiel bol v servise a prihrávke.“