VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Prievidza

V stredu odštartovali dve štvrťfinálové série play-off extraligy mužov. V oboch prípadoch sa tešili domáce tímy, keď si Myjava poradila s Nitrou 3:1 a v súboji štvrtého s piatym triumfoval v troch setoch Prešov nad Prievidzou. Druhé zápasy sérií sú na programe v sobotu.

Vo štvrtok začína štvrťfinále medzi Svidníkom a COP Trenčín, ich úvodný duel odvysiela v priamom prenose od 18:30 Slovak Sport TV. Čerství držitelia bronzu zo Stredoeurópskej ligy, volejbalisti Humenného začnú sériu s Komárnom v sobotu na domácej pôde.

Extraliga mužov – play-off – štvrťfinále – prvé zápasy

(hrá sa na tri víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Prievidza 

(17, 19, 24)

stav série: 1:0

83 min, rozhodovali: Höger a Drobňák, 300 divákov.

Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 12, Faron 2, Hudák 16, Macko 9, Digaňa 10, libero T. Lampart (Lux 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Prievidza: Sládeček 0, Pinerua 15, Michalec 2, Šimko 5, Kubš 11, Hrušík 6, liberá Varga a Hraňo (Valent 0). Tréner: I. Hiadlovský.

V dôležitom prvom stretnutí play-off chceli oba tímy zvíťaziť. V polovici úvodných dvoch setov prevzali iniciatívu domáci a sériou úspešných smečov a blokov získali rozhodujúci náskok. Tretí set bol najdramatickejší, nakoniec sa so šťastím presadili domáci a na radosť 300 prítomných divákov zvíťazili 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Výkon oboch družstiev bol poznačený počiatočnou nervozitou. Začali sme trochu rozpačito, kde sa hostia ujali vedenia 10:6 a 15:12, ale zlom v prvom sete privodil servujúci Michal Rajduga a nakoniec sme pohodlne dotiahli set do vítazného konca. V druhom sete sme sa trocha upokojili, ale boli sme málo uspešní v protiútoku, čo držalo hostí v hre. Dramatický bol tretí set, kde hostia opäť viedli 11:6. V tejto pasážo sme sa dopustili niekoľkých chýb v útoku a medzihre, ale zvládli sme koncovku zo stavu 23:23 a zapísali sme dôležite prvé víťazstvo v sérii.“

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Bol to zápas dvoch tvárí. V prvom bola hra na oboch stranách bojazlivá, po príchode Rajdugu na podanie za stavu 14:11 pre nás sme mali problémy s prihrávkou a nevedeli sme efektívne zaútočiť. Začali sme robiť chyby v útoku, čím sme dostali súpera do zápasu. Šnúrou 14:3 domáci zaslúžene v tomto sete zviťazili. Táto fáza dala ako keby súperovi krídla, my sme sa už hore nedostali a počas celého zápasu domáci excelovali.“

VZ3_6548

VZ3_6564

VZ3_6527