VK MIRAD PU Prešov 3:0 VK Ekonóm SPU Nitra

VK MIRAD PU Prešov – VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (21, 9, 19)
70 min,

rozhodovali: Sluk a Porvazník,

300 divákov.

Prešov: Feňo 1, Lux 7, Červeň 2, Hudák 14, Macko 7, Digaňa 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Faron 3, Drobňák 15, Závacký 2, Rajduga 8). Tréner: Ľ. Šalata.
Nitra: Porubský 3, Sťahuliak 10, Ludha 4, Hoďák 3, Mikušovič 7, Marciš 3, libero Turis (Petrík 0, Mečiar 0, Galandák 0, Hláčik 0, Zápala 1). Tréner: M. Henček.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 45:23
Esá: 8:4
Bloky: 9:4

Prešovčania mali jednoznačný cieľ víťazstvo za 3 body, ktorým by potvrdili aj štvrtkové víťazstvo z Trenčína a tým sa správne naladili na východoslovenské derby zápasy v Starej Ľubovni a doma s Košicami. Šarišania boli jasne lepší, v druhom sete dokonca uštedrili súperovi debakel 25:9 a pripísali si ďalšie tri body. V zostave domácich chýbal kapitán Martin Sopko.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Prvý set sme dobre začali niekoľkými úspešnými obrannými zákrokmi sme sa dostáli k príležitostiam, ktoré sme úspešne využívali. V polovici setu sme ale urobili niekoľko útočných chýb a boli menej obozretní pri hre v poli čo súper využil na vyrovnanie stavu, ale koncovku sme si postrážili. Od druhého setu sme boli jednoznačne lepším družstvom aj po príchode na ihrisko všetkých striedajúcich hráčov, ktorí kontrolovali priebeh obidvoch setov. Zámer s ktorým sme do tohto zápasu išli, získať 3 body a dať priestor všetkým hráčom, sa nám podarilo naplniť, takže spokojnosť.“

Marek Henček, tréner Nitry: „S Prešovom sme dokázali držať krok len v prvom sete do stavu 20:20 od tohto stavu bolo na ihrisku iba jedno družstvo. Bohužiaľ spoznávam aj druhú tvár môjho družstva a pevne verím že takýto výkon ako sme predviedli v druhom a treťom sete pod mojim vedením nezopakujeme. Blahoželám Prešovu. Bol vo všetkých herných činnostiach o triedu lepšiu ako my.“

VZ3_5214