VK MIRAD PU Prešov 3:0 COP Trenčín

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali vo štvrtkovej televíznej predohrávke 8. kola extraligy mužov skupiny o 1.-6. miesto nad COP Trenčín 3:0 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. V sobotu sa Prešov predstaví v Spišskej Novej Vsi na palubovke Chemesu a Trenčín privíta Spartak VKP Komárno.

Volejbal – extraliga mužov 2014/2015 – skupina o 1. – 6. miesto – 8. kolo:
VK MIRAD PU Prešov – COP Trenčín 3:0 (18, 15, 18) 
73 min, rozhodovali: Servický a A. Sluk
Prešov: Feňo 2, Lux 3, Mikovčík 5, M. Sopko st. 8, Macko 6, Drobňák 8, liberá T. Lampart a Pavlinský (Závacký 0, Rajduga 7, Hudák 8). Tréner: Ľ. Šalata.
Trenčín: Stratený 1, J. Petráš 8, Firkaľ 4, Tarabus 6, M. Petráš 11, Ondrovič 6, libero T. Patúc. Tréner: I. Hiadlovský.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dosiahli sme ďalšie tzv. povinné víťazstvo proti mladíkom, ktorí nás ničím neprekvapili. Od začiatku sme mali zápas pevne v rukách. Solídne sme servovali a podstatne lepšie útočili. Som rád, že som v tomto zápase mohol dať priestor na ihrisku všetkým hráčom a vyskúšali sme rôzne varianty zostavy. V našej zostave debutoval blokár Mikovčík, ktorý rozhodne výkonom nesklamal.“

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. K dnešnému zápasu nie je ani veľa čo dodať z našej strany. Súper nás eliminoval hneď prvou činnosťou a to podaním. Nedokázali sme prihrať a následne rozohrať útok aby sa dokázali presadiť. V tomto duchu prebiehal v podstate celý zápas. V podstate sme sa nedokázali žiadnou činnosťou dostať do hry. Výsledok jednoznačne poukázal na evidentnú prevahu súpera v zápase.“

Zdroj: SVF, VK MIRAD PU Prešov