Víťazstvo proti VKP nás posunulo v tabuľke

Prekvapením 14. kola Niké Extraligy mužov, ktoré sa kompletne odohralo v sobotu, bolo víťazstvo hráčov Prešova v Bratislave nad VKP. S výnimkou druhého setu, v ktorom rozhodovala tesná koncovka, držali opraty zápasu pevne v rukách Prešovčania, ktorí vyhrali nad VKP 3:0, v tabuľke ho preskočili a sú na treťom mieste.

Myjavčania sa nenatrápili so Svidníkom a Komárno v základnej zostave s mladými hráčmi nedali rovnako šancu Prievidzi.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – 14. KOLO – SOBOTA:

VKP BRATISLAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-16, -24, -14)

Rozhodovali: Dovičovič a Královič, 220 divákov.

VKP: Marjov 2, Jalovecký 1, Trubač 8, Billich 4, Jurík 15, Rak 3, libero Ľ. Nemec (Fekete 0, Červenák 2). Tréner: R. Pělucha.

VK MIRAD UNIPO: Ščerba 12, Jendrejčák 6, Goč 4, Smolej 17, Baslar 3, Gulák 8, libero Turis (Hudák 0, Šiket 1). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: z tímu VKP bez MVP hráča zápasu – Samuel Goč (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Robin Pělucha, tréner VKP: „Extrémny výbuch. Stáva sa to, mrzí ma, že sa to stalo doma pred našimi divákmi. Verím, že si cestu do haly ešte nájdu a odčiníme to. Musím si tento zápas nechať prejsť hlavou.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Teší ma výsledok, ale oveľa viac ma teší výkon mojich zverencov, ktorí z hry odstránili nedostatky, na ktorých sme pracovali. Verím, že im to vydrží čo najdlhšie. Bojovali jeden za druhého, a to je pre mňa to, čo si vážim ešte viac ako výsledok.“

Highlighty zápasu, klik TU

Zdroj: svf.sk
Foto: Michal Španik

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu