Vianočný turnaj pre žiakov so ziskom 3. miesta

Centrum voľného času v Prešove a Krajská rada Slovenskej asociácie športu na školách v Prešove zorganizovali v dňoch 12.-13.decembra už 53. ročník medzinárodného Vianočného volejbalového turnaja žiakov, žiačok a kadetov. O podujatí sme vás pred časom informovali v spojitosti s podporou prostredníctvom hlasovania v supermarkete Tesco Vukov v Prešove. Napriek neúspechu v hlasovaní ďakujeme za všetky žetóny, ktoré ste vhodili za tento projekt.

Turnaj, ktorého sa v žiackej kategórií zúčastnilo 10 družstiev (okrem Prešova ešte Nowy Sacz, Púchov, Žilina, Svidník, Poprad, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou, Košice) sa uskutočnil v stredu (13.12.2017) na ZŠ Sibírska. Za Prešov sa v chlapčenskom kolektíve podarilo trénerovi Tomášovi Lampartovi vyskladať dokonca 2 tímy. Prešov „A“ a Prešov „B“ hrali o čo najlepšie umiestnenie.

Taktika trénera bola pre béčko určená vopred. Keďže to bol jeden z ich prvých zápasov išlo o ideálnu príležitosť na zbieranie skúseností. Napriek poslednému miestu, ktoré béčko obsadilo sa im nedala uprieť snaha a zručnosti z turnaja sa im určite budú hodiť v budúcej sezóne.

Áčko malo za cieľ postup zo skupiny a hru o medaily.  To sa aj podarilo. Za kratší koniec ťahali chalani len v súbojoch s poľským Nowym Saczom a Starou Ľubovňou. „Robila nám problém prihrávka a následný útok do kompaktnej obrany.  Obsadili sme pekne 3. miesto.  Turnaj je za nami. Musíme sa sústrediť na najbližší súťažný ligový zápas, v ktorom hráme práve proti Starej Ľubovni, už túto sobotu. Verím, že keď chalani podajú 100%-ný výkon, tak budeme po zápase spokojní“, dodal tréner Tomáš Lampart.

Nominácia Prešov „A“: J. Brilla, L. Brilla, Porianda, Šuťák, Falat, Goliáš, Pasečiak, Čorej.
Nominácia Prešov „B“: Harčár, Klimko, Pastirčák, Vaško, Olejník, Velička.

FOTO: tréner Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy