Vedieme 2:1! Po víťazstve 2:3 v Nitre máme semifinálový mečbal

Domáce prostredie sa v tejto semifinálovej sérií play-off extraligy mužov vôbec nejaví ako herná výhoda. Po víťazstve na neutrálnej pôde v Bratislave a vyrovnaní Nitry v stredu na našom domácom ihrisku Spojenej školy, sa nám podarilo hráčov „spod Zobora“ zdolať aj v ich domovskom stánku haly na sídlisku Klokočina. Výsledok tretieho zápasu semifinále sa nerodil ľahko, ale súpera sme porazili po dramatickom priebehu na rozdiel 2:3. V sérií hranej na 3 víťazné zápasy vedieme 2:1 a už len jediné víťazstvo nás delí od finále.

Prvý set sme vyhrali hladko. O niečo ťažšie, ale druhý patril Nitre a tak bolo vyrovnané 1:1. V treťom dejstve naši muži vyhrávali už 20:13, ale Nitra sa pri Rehákovom podaní dotiahla na 17:20 a napokon vyhrala set 25:23. Neúspešná koncovka tretieho setu nás nezlomila. Hoci sme v štvrtom sete prehrávali, opäť sme sa v závere tímovo zomkli a zvládli okrem neho aj tajbrejk. Opäť žiaril Martin Sopko (26 bodov), Ľuboš Macko mal 6 blokov (17 bodov). Na domácej strane najviac bodoval Igor Rehák (26 bodov).

VKP Bystrina SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 2:3 (-20, 22, 23, -22, -8) – stav série 1:2
Rozhodovali: Juráček a Schimpl.
Nitra:
Zaťko 4, Malina 11, Kašper 9, Rehák 26, Guzmán 2, Horník 6, libero Ochodnický (Menner 4, Porubský 0, Kostoláni 5, Wawrzynczyk 7, Mačuha 1). Tréner: M. Kardoš.
Prešov:
Červeň 11, Feňo 2, M. Sopko st. 26, Macko 17, Katona 11, Hudák 8, libero T. Lampart (Rajduga 3). Tréner: J. Vlk.
Štatistika zápasu TU.

Fotogaléria zo zápasu, autor: Miroslav Slávik

Bezprostredné vyjadrenia oboch trénerov po 3. zápase play-off si môžete vypočuť, alebo prečítať nižšie.

Tréner VKP Bystrina SPU Nitra Marek Kardoš: „Dneska to bol náš boj sám so sebou. Nemali sme nárok, hrali sme fakt veľmi zle. Po prvé nedokázali sme si zložiť loptu, strach z víťazstva. Neviem to pochopiť. Hráme dobre, hráme dobre a potom v jedných rotáciách sa neviem ani pohnúť na jednoblok. Potom už nič nevychádza. Je mi to ľúto, musíme ísť do Prešova. Ideme tam vyhrať. Máme trošičku sťaženú situáciu, musíme už riskovať, lebo toto už máme nôž na krku.“

Tréner VK MIRAD PU Prešov Jaroslav Vlk: „Bol to neskutočný zápas, aj keď sme vyhrali 3:2 tak z našej strany sme mali tento zápas rozohraný  minimálne na 3:1. Nepochopiteľný tretí set, kde sme vysoko vyhrávali, ale zlepšeným servisom nás Nitra dostala pod tlak a nedokázali sme si uhrať veľa lôpt a nakoniec sme to v koncovke nezvládli. Som rád, že sme tu ten piaty set zabrali. Chalani boli maximálne odhodlaní a ja verím, že v stredu si odčiníme poslednú prehru na domácom ihrisku. Nedopustíme, aby sme sa sem vrátili. Družstvo dnes zahralo celkovo výborne. Nechcem hodnotiť jednotlivcov, bol to totálne kolektívny výkon od začiatku až do konca sme tlačili za víťazstvom a spoločne si to uhrali.“

V sérii máme mečbal a postup do finále môžu hráči potvrdiť už v stredu (21.3.2018) o 19-tej na domácej palubovke Športovej haly Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej. Srdečne vás pozývame fandiť. Chceme, aby vás bolo počuť. Berte bubny a trúbky, nalaďte hlasivky a všetci príďte fandiť našim chlapcom. Spoločne ukážeme, KTO JE TU DOMA! Spolu fandíme VK MIRAD PU Prešooov do tohooo! 🙂

Z druhej semifinálovej „dvojičky“ sa volejbalisti VK Prievidza stali prvými finalistami extraligy mužov. Postup do bojov o zlato potvrdili zverenci Richarda Nemca víťazstvom 3:0 nad TJ Slávia Svidník a rovnakým skóre triumfovali aj v sérii. Úradujúci vicemajster a aktuálny víťaz Slovenského pohára Prievidza sa vo finále stretne s víťazom našej série Nitra – Prešov, Svidník bude hrať o bronz s porazeným z tejto dvojice.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy