V Trenčíne povinné 3 body a úspech na univerziáde v Bratislave

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov potvrdili úlohu favoritov a vo štvrtkovej predohrávke 5. kola základnej časti extraligy zvíťazili na palubovke mládežníckeho tímu ŠŠ Trenčín 3:0 (19, 19, 20).

Po prvý raz v sezóne nastúpil v drese Prešova v základnej zostave jeho kapitán, skúsený smečiar Martin Sopko starší. Prešov (bilancia 3-1) sa posunul v tabuľke na 3. miesto, Trenčín (0-5) naďalej čaká na prvý bod aj víťazný set v sezóne.

Extraliga mužov – základná časť – predohrávka 5. kola – štvrtok:

ŠŠ TRENČÍN – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-19, -19, -20)
Rozhodovali: Malík a Hrčka, 50 divákov

Trenčín: Baslar 6, Rosina 0, Petruf 10, Badáň 4, Spišský 8, Murgaš 7, libero Volčko (Sýkora 0, Haluška 1, Hlaváč 0, Kudla 4). Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov: Sopko st. 8, Jendrejčák 5, Lamanec 8, Hudák 9, Šiket 3, P. Porubský 5, liberá T. Lampart a Suchanič (Timko 0, V. Rzyman 5, Anderko 1, Ščerba 7, Smolej 0, Pijaček 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Šimon Spišský (Trenčín) – Peter Porubský (Prešov)

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: „Ak športovec dokáže  jeho výkonom vo fanúšikovi prebudiť pozitívne emócie, tak potom tréningová práca mala – a hra má zmysel. Dnešný zápas proti Prešovu bol z našej strany presne taký. Chlapci si odpracovali ťažkú pracovnú smenu, za ktorú ich diváci odmenili. Vidieť v tvárach chlapcov pozitívnu energiu počas celého, takto náročného zápasu je presne to, čo s realizačným tímom  hodnotíme ako jednu zo splnených zápasových úloh.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes dostali príležitosť chlapci, ktorí doteraz hrali trochu menej a zároveň sa nám do zostavy vrátil aj ´Šnapso´ (pozn.: Martin Sopko st.). Niektorí mali v nohách aj Univerziádu, čo bolo dosť vidno, ale Trenčínu nesmiem uprieť bojovnosť. Hrali naozaj dobre a boli odvážni na útoku. Sú to mladí hráči a myslím si, že takýmto smerom sa môžu posúvať. Po tejto stránke je to na dobrej ceste.“

Ako vo vyjadrení spomenul tréner Erik Digaňa, vo štvrtok a okrem extraligovej predohrávky uskutočnilo aj Finále univerzít SR 2021 vo volejbale mužov na pôde Strojníckej fakulty STU v Bratislave.

Finále univerzít SR 2021 vo volejbale mužov vyhrali pod vedením trénera trénera Erika Digaňu: Alex Timko, Jerguš Demčák, Lukás Smolej, Samuel Goč, Vincent Rzyman, Tomáš Šiket, Patrik Lamanec, Oleg Blicha, Slavo Jurik, Samuel Bognat.

Ženský turnaj bol na programe o deň skôr, teda v stredu 20.10. 2021. Študentky Prešovskej univerzity v Prešove pod vedením trénera Tomáša Mačičku obsadili 4. miesto. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a blahoželáme všetkým zúčastneným.

Z dôvodu európskych povinností súperov bude nasledovať ďalšia predohrávka, tentokrát 7. kola extraligy. V utorok (26.10.2021) o 18:00 hod. sa predstavíme na pôde húževnatého súpera TJ Spartak Myjava. Najbližší domáci zápas odohráme v rámci 6. kola v sobotu (30.10.2021) o 17:00 hod. proti VKP Bratislava. Srdečne pozývame fandiť!

S ohľadom na zhoršujúci sa stav v nemocniciach a vysoké počty infikovaných a hospitalizovaných pacientov v okrese Prešov bude športové stretnutie prebiehať v režime len pre ZAOČKOVANĚ OSOBY. Vstup do športovej haly je podmienený preukázaním sa mobilnou aplikáciou COVID PASS alebo iným dokladom preukazujúcim absolvovanie očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2021/2022:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

Foto a zdroj: svf.sk, FB copvolley_tn

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy