V prvom zápase víťazne len jeden set

V sobotu boli na programe tri zápasy 2. kola extraligy mužov. Do sezóny vstúpili úspešne volejbalisti Komárna, obhajca titulu aj s novou posilou Emanuelom Kohútom zdolal na domácej palubovke Prešov 3:1. Pre Šarišanov to bol takisto úvodný duel v novom ročníku.

RIEKER UJS KOMÁRNO – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (20, 22, -19, 15)
Rozhodovali: Tiršel a Szász, 100 divákov.

Komárno: Kasperkevič 4, Ogurčák 14, Forró 6, Mlynarčík 19, Kubš 13, Kohút 7, libero Turis (Százvai 3, Jalovecký 1, Sánta 0). Tréner: G. Chochoľak.
Prešov: Mikovčík 2, Lamanec 24, Ščerba 9, Jendrejčák 10, P. Porubský 3, Smolej 15, liberá T. Lampart a Suchanič (M. Sopko st. 1, Šiket 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: František Ogurčák (Komárno) – Peter Porubský (Prešov)

Hostia začali v Komárne lepšie a v prvej polovici prvého setu si udržovali mierny náskok, keď domáci len doťahovali. Druhá pasáž setu však už domácim vyšla podľa predstáv, urobili si rozhodujúci náskok a prvý set vyhrali pomerne hladko. Prešov začal aj druhý set dobre, dokonca si vytvoril i päťbodové vedenie, ale Komárno ho zmazalo a opäť finišovalo lepšie ako jeho súper.

Druhý set otočili zverenci Gabriela Chochoľaka až v závere, o to viac bola radosť divákov intenzívnejšia. V treťom sete prišlo akoby k uspokojeniu hráčov Komárna, východniari sa chytili a napokon bol výsledok tretieho setu neodvratný. Vyzeralo to, že Prešov mal psychicky navrch, Komárno sa však včas skonsolidovalo, vytvorili si hneď na začiatku setu náskok, ktorý sa mu v predchádzajúcich troch setoch nepodarilo a kľúč k úspechu bol na svete. S prehľadom získal úradujúci majster Slovenska vo svoj prospech štvrtý set a celkovo vyhral 3:1 na sety. Volejbalisti Komárna sa tak v generálke na ich historickú účasť v Lige majstrov naladili víťazne, keď zdolali kvalitný tím z Prešova.

Gabriel Chochoľak, tréner Komárna: „Gratulujem mojim chlapcom k dnešnej výhre, hoci sa zápas nevyvíjal úplne hladko, ale na to, že to bol náš prvý zápas v sezóne, tak môžeme byť spokojní. Jedine, čo ma trošku trápi, je výpadok v treťom sete, aj keď som chlapcov nabádal, aby pri vedení 2:0 na sety nepoľavili v koncentrácii, ale aj tak sa stalo. Neboli sme schopní ničoho, bolo to skôr o tom, že sme boli nedisciplinovaní, ako o tom, že by Prešov hral niečo výrazné iné alebo lepšie ako v predchádzajúcich setoch. Pozitívum však bol náš štvrtý set, keď sme hrali opäť konsolidovane, hrali sme znova disciplinovane a hneď sa to zobrazilo aj na výsledku. Musíme trošku viac popracovať na bloku, pretože máme väčší potenciál ako momentálne ukazujeme, ale sezóna je dlhá, máme na to čas a budeme sa na to sústrediť.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „V prvom rade blahoželám súperovi k víťazstvu, dnes bol herne lepší, to musíme uznať. Nám trošku zlyháva súhra, predsa len máme troch nových hráčov, Peťo Porubský ešte nie je na 100% v plnom tréningovom zaťažení, takže aj toto sa prejavilo na našej hre. Ale chlapci vyzerajú dobre, nie sme hlupáci, verím, že sa z prehry poučíme a vzniknuté chyby čo najskôr odstránime.“

Hneď v stredu (6.10.2021) o 18:00 hod. je na programe prvý domáci zápas. V dohrávke 1. kola privítame tradičného východniarskeho rivala TJ Slávia Svidník. Srdečne pozývame fandiť!

Po sezóne, ktorej zápasy mohli diváci vidieť len prostredníctvom livestreamov a záznamov pozorne sledujeme aktuálny vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku. S ohľadom na zhoršujúci sa stav v nemocniciach a vysoké počty infikovaných a hospitalizovaných pacientov v okrese Prešov sme zvážili aj odporúčania vedenia Prešovskej univerzity v Prešove ako majiteľa a správcu športoviska. Podľa platného Covid Automatu sprístupníme čo najväčšiu kapacitu tribúny a preto prvé domáce zápasy odohráme v režime len pre ZAOČKOVANĚ OSOBY. Vstup do športovej haly bude podmienený preukázaním sa mobilnou aplikáciou COVID PASS alebo iným dokladom preukazujúcim absolvovanie očkovania proti ochoreniu COVID-19.