V Prievidzi za 3 body

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v nedeľňajšej dohrávke 1. kola extraligy mužov na palubovke VK OSMOS Prievidza 3:0 a zaznamenali štvrté víťazstvo v sezóne. Východniari sú bez prehry na čele tabuľky. Prievidza si pripísala tretiu prehru.


Prešov zaznamenal druhé víťazstvo v priebehu 24 hodín, v sobotu si poradil doma s Myjavou. V Prievidzi vyhral MIRAD prvýkrát od 30. októbra 2016. Aj Kohúti mali počas víkendu dva domáce zápasy, včera podľahli Svidníku 1:3.

Šarišania zvládli lepšie koncovky. Prvý set mali hostia pod kontrolou a získali ho v pomere 25:22, ale druhý a tretí vydreli po veľkom boji. Prievidza viedla v druhom sete 24:21, no nevyužila ani jeden z troch setbalov, neskôr ďalšie tri a Prešov napokon vyhral set 32:30, keď ho esom ukončil kapitán Martin Sopko st. Do koncovky dospel aj tretí set, ktorý vyhrali hostia 28:26.

Vynikajúci duel odohral domáci kapitán Milan Javorčík, ktorý zaznamenal 24 bodov a dal až 7 es! Na strane Prešova si najviac bodov pripísal Martin Sopko st. (19).

Extraliga mužov – základná časť – dohrávka 1. kola – nedeľa:

VK OSMOS PRIEVIDZA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-22, -30, -26)
Rozhodovali: Malík a Niklová, bez divákov.

Prievidza: Kasperkevič 4, Javorčík 24, Šimko 8, M. Kudra 8, Čmirjov 17, Mačuha 3, libero Hraňo (J. Hukel 0, F. Štepánek 0, P. Kudra 0). Tréner: R. Chudík.
Prešov: Mikovčík 5, P. Porubský 6, M. Sopko st. 19, Macko 8, Szarek 15, Ščerba 12, libero T. Lampart (V. Rzyman 0, Velička 1, Hudák 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Milan Javorčík (Prievidza) – Michal Ščerba (Prešov)

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: „Po včerajšom zápase, ktorý trval cez dve hodiny boli chlapci unavení, ale na kondícii sme pracovali a vstúpili sme do zápasu sviežo. Dali sme priestor aj hráčom z lavičky a celkom príjemne prekvapili, hoci im ešte chýbajú skúsenosti. Súhra nám ešte viazne, robíme aj dosť technických chýb, ale favorita zápasu sme zaskočili. Mrzí ma, že sme nevyužili dva jasné setbaly vlastnými chybami, keď už súper len čakal čo sa udeje. Je to hazardovanie, pretože sme mohli nad Prešovom vyhrávať 2:1. Mali sme dnes naviac, ale ďakujem chlapcom za bojovnosť a pekný volejbal.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Nehrali sme dobre, ale zvádli sme koncovky. Musíme si tento zápas rozobrať na videu. Chápem, že sme hrali dva zápasy za sebou a v akej sme fáze, ale niektoré chyby najmä v obrane si nemôžeme dovoliť. V tomto musíme spraviť pokrok a nemôžeme sa prispôsobovať hre súpera.“

Martin Sopko st., kapitán Prešova: „Z víťazstva sa tešíme. Nerodilo sa jednoducho, bol to ťažký zápas, v tejto hale sa nikdy nehrá jednoducho. Musím pochváliť hráčov Prievidze, hrali veľmi bojovne a žiadnu loptu nám nedali zadarmo. Vedeli sme už pred zápasom, že nebude hrať Ludha a možno sme si mysleli, že sa to vyhrá samo. Domáci hrali dobre a robili všetko pre to, aby nám to znepríjemnili. Bol to ťažký, nervózny zápas a v koncovkách sme mali aj šťastie. Som rád, že máme tri body a ideme spokojní domov.“

Extraliga mužov pokračuje zápasmi 6. kola, kde sa naplánovaný zápas na sobotu (31.10.2020) v Trenčíne proti mladíkom zo Športovej školy odložil. Dôvodom je nariadenie o vyprataní ubytovacích, stravovacích a športových kapacít ŠŠ Trenčín kvôli karanténnym opatreniam. 

Pre odohranie kompletného balíka zápasov chýba Miraďákom ešte odložený domáci duel 3. kola proti nováčikovi VKP Bratislava z dôvodu sprísnenia protiepidemiologických opatrení. O náhradnom termíne zápasu budeme informovať.

V nasledujúcom 7. kole (7.11.2020) privítajú Šarišania na domácej palubovke družstvo Rieker UJS Komárno.

Podmienkou na odohranie zápasov sú negatívne antigénové testovanie všetkých hráčov a realizačných tímov na výskyt koronavírusu. Zápasy sa odohrajú za prísnych hygienických opatrení bez osobnej účasti divákov. Držať palce môžete online.

Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk
Foto: Daniel Koháni

NAPÍSALI O NÁS:
http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_presov-vydrel-vitazstvo-v-prie
https://pis.sk/clanok/19247/presovski_volejbalisti_po_uspesnom_vikende_na_cele_tabulky.html https://presov.korzar.sme.sk/c/22518809/presovski-volejbalisti-sa-dostali-na-celo-extraligy.html

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy