V Prievidzi víťazstvo bez väčších problémov

Prvým zápasom medzi Prievidzou a Prešovom sa v piatok odohralo 17. kolo Niké Extraligy mužov. O favoritovi zápasu nebolo od začiatku stretnutia pochýb a Prešovčania vyhrali nad posledným tímom extraligovej tabuľky hladko 3:0 aj po vystriedaní viacerých hráčov základnej šestky.

Prešovčania sa tak dostali minimálne do soboty na tretie miesto tabuľky, keď o bod preskočili VKP Bratislava.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – 17. KOLO – PIATOK:

VOLLEYTEAM PRIEVIDZA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-16, -20, -12)

Rozhodovali: Holčík a Novotný.

VOLLEYTEAM: M. Kudra 12, Šimko 4, Brzáč 9, Javorčík 8, M. Macko 2, Kurej 0, libero Ondrčka (Víťaz 1, Gombarčík 0, Vargic 0, M. Mokrý 0). Tréner: M. Javorčík.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 8, Baslar 4, Gulák 11, Ščerba 2, Jendrejčák 10, Goč 3, libero Falat (M. Hudák 4, V. Rzyman 7, P. Anderko 2, Goliáš 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Martin Kudra (VolleyTeam Prievidza) – Martin Falat (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Milan Javorčík, tréner VolleyTeam: „Prešov prišiel v troška oslabenej zostave, ale všetci hrali veľmi dobre a koncentrovane. My sme sa snažili im zobrať aspoň jeden set, no bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Možno aj skrz výkonu mňa ako hráča. Chalanom som na ihrisku moc nepomohol, ale páči sa mi, že čo sme trénovali cez týždeň, tak chalani ukázali dnes na palubovke. Gratulujem Prešovu ku výhre.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Prievidza hrala obstojne druhý set, ale my sme ho zvládli. Hrací čas som rozdelil medzi všetkých hráčov, aby mal každý adekvátny priestor. Budeme mať teraz víkend voľno a pevne verím, že zregenerujeme a od pondelka sa budeme pripravovať na ďalšie zápasy v lige.“

Highlighty zápasu, klik TU

Zdroj: svf.sk
Foto: Timea Verešová

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu