V poslednom kole kadeti nestačili na Svidník, do bojov o titul nezasiahnu

Kadeti majú po sezóne. Súťaženie pod hlavičkou SVF Oblasti Východ v kategórií kadetov ukončili naši hráči v predohrávke posledného 20. kola v utorok (07.05.2018) na severovýchode Slovenska. Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova vycestovali za favoritom do Svidníka. 

 

Posledný dvojzápas sezóny bol náročný a chlapci začali tvrdo a zostra. Súperovi nič nedarovali zadarmo. Dobre naladení mali veľkú chuť uspieť, ale v závere prvého setu sa šťastie priklonilo viac na stranu súpera. V ďalších setoch sa bohužiaľ vyskytli pasáže, v ktorých naši hráči nevedeli zloziť loptu a vymaniť sa spod tlaku súpera. Tento výrazný rozdiel v porovnaní so Svidníkom ich stál celý zápas, ktorý skončil rozdielom 3:0 (24,16,17).

Do druhého zápasu nastúpili chalani nekoncentrovane, flegmaticky až odovzdane. V hre to bolo citeľné. Nedarilo sa im skoro v žiadnej hernej činnosti. Kopili sa chyby a výrazne absentovala komunikácia medzi hráčmi, o čom svedčí výsledok 3:0 (13,17,20). 

Vyjadrenie trénera kadetov Tomáša Mačičku: “Opäť sa potvrdilo, že najväčším súperom je vlastná hlava. Keď sa vyhráva, tak všetko ide jednoduchšie. Pri nepriaznivom vývoji sa nedaria aj banality, ktoré inokedy považujeme za samozrejmosť. Hráči dnes ukázali veľmi pekné momenty a zákroky. Na druhej strane, v poslednom kole sa  prejavilo aj veľké množstvo starých chýb, ku ktorým sa hráči po dlhšom čase vrátili, čo je pre mňa dosť nepochopiteľné.“

Nominácia na zápasy proti Svidníku: Brilla J., Brilla L., Demčák, Falat, Šefčík, Gluchý, Timko, Velička, Biľ, Kuchár, Lukáč.

Na finálový turnaj o titul Majstra Slovenska v kategórii kadetov, ktorý sa uskutoční v Starej Ľubovni postupuje podľa pravidiel SVF tím usporiadateľa a prvé družstvo tabuľky Oblasti východ po 20-tich kolách. Ani dohrávka posledného kola už nezmení fakt, že v nesmierne silnej konkurencii do hry o titul postupuje len družstvo TJ Slávia Svidník a usporiadateľ finálového turnaja, tím VKM Stará Ľubovňa. Prešovskí kadeti obsadili v konečnom zúčtovaní 4. miesto pred poslednými Košicami. Ostatné výsledky a tabuľku nájdete TU.

FOTO: tréner Tomáš Mačička

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy