Je rozhodnuté! V play-off zabojujeme proti Komárnu

Myjava aj Prešov si v nedeľu „skrátili čakanie“ na štvrťfinálových súperov vzájomným súbojom na pôde Spartaka. Myjavčania ovládli úvodné dva sety, v treťom viedli 21:15, ale hostia vyrovnali (22:22) a v závere mali aj dva setbaly. Nepremenili ich a domáci ich potrestali, keď premenili svoj druhý mečbal (28:26). Šiestimi blokmi sa blysol Myjavčan Andrej Pollák.

TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (18, 18, 26)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Královič, 325 divákov

Myjava: Pollák 9, Barták 3, Pokopec 13, Michal Zeman 9, Konc 11, Watzka 10, libero T. Patúc (Valo 2, Šíma 0, Viskup 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Margicin 1, Oleárnik 0, Ščerba 7, Mikovčík 6, Rajduga 3, M. Sopko st. 12, libero T. Lampart (Hudák 11, Velička 1, Šiket 3). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Zeman (Myjava)

Dnešný zápas na Myjave sa niesol v znamení výraznej prevahy domácich. Myjavčania od začiatku vybehli na svojho súpera z Prešova a nedali mu nadýchnuť sa. Prvé dva sety hrali veľmi koncentrovane a kvalitne. V treťom sete to vyzeralo obdobne, ale hostia v druhej polovici zdramatizovali vývoj. Ten napokon po boji vyhrali domáci pomerom 28:26 a tým aj celý zápas v troch setoch.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Podali sme bojovný a kolektívny výkon. Cez týždeň nás trápil zdravotný stav niektorých hráčov, tréningový proces bol neštandardný a obmedzený. Som rád, že napriek týmto problémom sme to výsledkovo zvládli. Teraz nás čaká play-off a chceme byť úspešní.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Dnes gratulujem Myjave k víťazstvu. Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Dnes som videl na mojich chlapcoch odhodlanie a aj keď nám to výsledkovo nevyšlo, verím, že zvládneme prvé kolo play-off a postúpime do semifinále.“

Nedeľňajšie zápasy v Komárne a Myjave uzavreli nadstavbovú časť volejbalovej Edymax extraligy mužov. Hráči Komárna zdolali Svidníčanov 3:2 po obrate z 1:2 a v tabuľke poskočili na 3. miesto, pričom predstihli práve nedeľňajšieho súpera. Vo štvrťfinále play-off sa teda Komárno (3.) stretne s Prešovom (6.) a Svidník (4.) s Myjavou (5.), ktorá dnes zvíťazila nad Prešovom 3:0. Zostávajúce dvojice tvoria Prievidza (1.) so Zvolenom (8.) a Košice (2.) s Nitrou (7.). Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe o týždeň v sobotu 29. februára.

Zdroj: SVF
Foto: ilustračné, FB VO TJ Spartak Myjava

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy