Prievidzi sme vrátili požičané

15.12.2013 v nedeľu o 17:00 si znova naši chlapci vo volejbalovom zápase s VK Prievidza rozdali svoje sily.

Naposledy nám podľahli 3 : 0 (18, 12, 23), ale už to nebolo také jednoduché Kervin Pinerua (Venezuelčan) sa s tímom postupne zohral, a v Prievidzi pribudol aj skúsený nahrávač Michal Sládeček, ktorý kývol pred 8. kolom extraligy volejbalistov na ponuku Prievidze. V tom čase mala Prievidza v tabuľke predposledne miesto, a na konte jedno víťazstvo a štyri body. S ním v zostave Prievidžania postupne zdolali 3:1 Nitru, 3:1 VKP Myjavu, 3:1 Starú Ľubovňu, 3:2 COP Trenčín, 3:0 VK Spartak Komárno,  a s 18 bodmi sa vyhupli na štvrtu priečku. No ani nám sa nepodarilo prerušiť ich víťaznu sériu.

VK Prievidza 3:0 VK Mirad PU Prešov

( 25:21, 26:24, 27:25 )

záznam na www.tvcom.cz

tvcom_cz-logo

Volejbalisti Prievidze vyhrali v nedeľňajšom zápase predposledného 13. kola nad druhým Prešovom 3:0 a šiestym víťazstvom po sebe si upevnili štvrté miesto a potvrdili postup do skupiny o 1.-6. miesto extraligy a budú hrať aj štvrťfinále Slovenského pohára. V drese „baníkov“ úspešne debutoval na smeči Matej Kubš, ktorý prišiel z rozpadnutého Volley Teamu.

Po prehre Prešova je jasné, že víťazom prvej časti sa stane Svidník, ktorý má pred poslednom kolom štvorbodový náskok pred Prešovom. Svidníčania sa tým pádom kvalifikovali aj na záverečný turnaj Final Four Slovenského pohára (1.-2. februára), kde má istú miestenku aj účastník Stredoeurópskej ligy Humenné.

Extraliga mužov – 13. kolo: VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (21, 24, 25) 85 min, rozhodovali: Hodoň a Čuntala, 830 divákov Prievidza: Sládeček 8, Pinerua 17, Povrazník 1, Michalec 4, Šimko 2, Kubš 9, libero Varga (Valent 0, Frajt 0, Hrušík 12). Tréner: I. Hiadlovský. Prešov: Závacký 1, Faron 7, Hudák 16, Macko 7, Digaňa 12, Rajduga 8, libero T. Lampart (S. Lampart 1). Tréner: Ľ. Šalata.

Prievidza podala výborný výkon aj tomto kole. Veľkou posilou bol Matej Kubš, ktorý prišiel z Volley Teamu, na smeči a hlavne na prihrávke. Prievidžania zvládli aj koncovky, čo videlo a ocenilo často 900 divákov v druhom a predovšetkým v treťom sete. Nováčik potvrdil víťazstvom štvrté miesto.

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Sme  spokojní, nie iba po tomto zápase, ale aj v odvetnej časti. Hráme play-off, hráme Slovenský pohár, je to tak ako sme v kútiku duše dúfali. Verím, že takéto víťazstvo nás posunie ďalej, ale na vavrínoch nemôžeme zaspať.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Domáci zahrali veľmi dobre, dobrým tlakom na servise, obranou predčili našich hráčov a dobre dohrávali sety. K úspechu sme boli blízko v druhom a treťom sete, ale nepresnosti a nedorozumenia nás stáli lepší výsledok. Príchodom Kubša sa spresnila prihrávka Prievidze a keď dostane taký hráč ako Mišo (Sládeček) dobrú loptu, vie to dať tak, že sa to veľmi zle bráni.“ (zdroj: Igor Mackovič).

Zdroj: Filip Hudec, SVF