Myjava konečne porazená

Z dôvodu konferencie v Poprade spojenej s voľbou prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie ktorá sa uskutočnila 30.11.2013

sa sobotňajší zápas uskutočnil v nedeľu o 17:00 v Myjave.

Spartak VKP Myjava 1 : 3 VK Mirad PU Prešov

(25:23, 18:25, 22:25 20:25)

V šlágri 10. kola extraligy mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD PU Prešov na palubovke Spartak VKP Myjava a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke. Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu majú na konte 26 bodov a s deviatimi víťazstvami sú prví. Naplno bodoval aj Svidník, ktorý vyhralo 3:0 v Komárne a je len bod za Prešovom. Z tretieho víťazstva v rade sa tešil nováčik z Prievidze, tentokrát zdolali poslednú Starú Ľubovňu 3:1. Duel Trenčín – Nitra (3:2) predohrali vo štvrtok.

Extraliga mužov, 10. kolo: Spartak VKP Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (23, -18, -22, -20) 107 min, rozhodovali: Bajči a Mokrý, 300 divákov. Myjava: Halaj 4, Leškanič 14, Hinduliak 2, Kriško 9, Mračko 11, Pělucha 9, libero Pipa (Durec 3, Martin Mikula 2). Tréner: M. Májek. Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 13, Faron 6, Hudák 14, Macko 10, Digaňa 14, libero T. Lampart (Lux 1, Závacký 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Prešovčania oplatili Myjave prehru z 3. kola, keď na domácej palubovke nezískali ani set. Domáci „Kopaničiari“ vyhrali v koncovke prvý set, ale v ďalšom priebehu už dominovali hostia a získali už deviate víťazstvo v sezóne. Prešovčania urobili menej chýb, mali o niečo lepší príjem a dali o päť es viac ako domáci. Darilo sa bodov všetkých trom útočiacim hráčom Rajdugovi, Hudákovi i Digaňovi, blokár Macko zaznamenal 10 bodov (2 bloky). Prešov podal na Myjave veľmi dobrý výkon a okrem koncovky prvého setu nepustil domácich prakticky k ničomu. Myjavčania sa trápili v útoku a následne aj v obrannej činnosti.

Martin Májek, tréner Myjavy: „Prešov nás dnes predčil vo všetkých činnostiach. Niektorí naši hráči neboli schopní dostať sa do zápasu.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes sme na Myjave podali veľmi dobrý výkon. Napriek tomu, že sme v prvom sete stratili sľubný náskok. V ďalšom priebehu stretnutia sme bojovali a prevýšili domácich hlavne v útoku.“ (zdroj: Spartak VKP Myjava).

zdroj: www.svf.sk