V Myjave víťazstvo 1:3, Hudák pridal 23 bodov

Na  palubovke Myjavy sa zrodilo víťazstvo Prešova 3:1 (-22, 18, 27, 17). V prvom sete mal navrch domáci Spartak, v druhom Prešovčania. Zápas sa lámal v koncovke tretej časti, východniari ju získali 29:27 a vo štvrtom už Myjava nenašla odpoveď. Lídrom štatistík bol s 23 bodmi prešovský smečiar Michal Hudák (MVP).

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (22, -18, -27, -17)
Zápas trval 104 minút, rozhodovali: Pivarček a Tiršel, 230 divákov

Myjava: Pollák 4, Valo 4, Watzka 10, Mich. Zeman 7, J. Petráš 9, Pokopec 13, libero M. Vitko (Jalovecký 0, Konc 12, Mir. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Červeň 5, Jurko 4, M. Sopko st. 17, Mikovčík 10, Bogdanovic 13, Hudák 23, libero T. Lampart (Gula 0, Rajduga 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Hudák (Prešov)

Zápas bol veľmi nervózny. Z oboch strán boli pekné akcie, ktoré striedali ľahké chyby. Prvý set ukoristili domáci, druhý hostia. V tretom sete sa zápas lámal. Vyrovnanú koncovku aj za prispenia domácich nevynútených chýb zvládli lepšie skúsenejší hostia pomerom 29:27. Vo štvrtom sete už pôsobili domáci odovzdane, prehrali 17:25 a zápas 1:3.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „V dnešnom zápase sme sami sebe boli najväčší súper. Vyprodukovali sme veľké množstvo vlastných chýb a boli sme neúspešní v útoku. Súper vyhral zaslúžene.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Na Myjave sme očakávali ťažký zápas, domáci sú doma veľmi nepríjemní a húževnatí. Po prehratom prvom sete sme zvládli druhý podľa našich predstáv. Tretí set bol pre vývoj zápasu veľmi dôležitý. V koncovke sme ho zvládli a štvrtý set sme už kontrolovali vďaka našim skúsenostiam. Nemali sme tento týždeň ideálny tréningový proces, takže som rád, že sme zápas zvládli za tri body.“

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.

Na čele extraligovej tabuľky je stopercentná Prievidza (bilancia 4-0), nasledujú Svidník, Nitraa Prešov s tromi víťazstvami a jednou prehrou. Vyrovnanú bilanciu (2-2) majú Košice, Komárno a Myjava, bez výhry sú Trenčín, Zvolen a Stará Ľubovňa.

Pri domácom zápase sa uvidíme v stredu (17.10.2018), kedy nás v piatom kole preverí obhajca titulu z Prievidze. Už o tri dni nato, v sobotu (20.10.2018), budeme hostiť ďalšieho extraligového súpera, tentokrát družstvo MVK Zvolen. Oba domáce zápasy majú predbežne naplánovaný začiatok na 17-tu hodinu. Srdečne pozývame fandiť. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy