V Myjave sme nepresvedčili

Spartak VKP Myjava 3:1 VK MIRAD PU Prešov

(23, 17, -22, 17)

Zápas trval: 105 minút, rozhodovali: Juráček a M. Sarka.

Myjava: Martin Mikula 4, Lech 14, Hinduliak 12, Kriško 14, Mračko 12, Pělucha 6, libero Ochodnický (Leškanič 1, Halaj 1, Durec 1, Horník 2). Tréner: M. Májek.

Prešov: S. Lampart 1, Rajduga 14, Faron 3, Hudák 13, Macko 10, Digaňa 6, libero T. Lampart (Lux 2, Andráš 0, Závacký 0). Tréner: Ľ. Šalata.

 

Prvý set bol spočiatku ako na hojdačke, lepšiu pozíciu do koncovky však získal Prešov, ktorý sa ujal vedenia 21:18. Na podanie však prišiel domáci Lech a dobrým podaním dostal domácich späť do hry. Myjava získala v koncovke prvý set a následne po dobrej hre aj druhý. V treťom sete Prešov zariskoval na podaní a ubránil niekoľko ťažkých lôpt. Skorigoval stav na 2:1. Do štvrtého setu opäť nastúpil lepšie Prešov, ale vedenie 4:1 nestačilo. Domáci sa rýchlo spamätali pri podaní striedajúceho Dureca získali rozhodujúci náskok a aj víťazstvo v zápase.

 

Martin Májek, tréner Myjavy: „V prvom sete sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav a následne vyhrať druhý set, čo hráčov až príliš uspokojilo. Prešov nás v treťom dostal pod tlak a zbytočne sme si skomplikovali situáciu. Vo štvrtom sete sme hneď na začiatku otočili nepriaznivý stav 2:4 a udržali sme si náskok až dokonca.“

 

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnešný zápas sa zlomil v prvom sete, keď sme nevyužili vedenie 21:18 a nechali domácich vyhrať prvý set. S výnimkou 3.setu, keď sme dobrým podaním a obranou domácich pritlačili, už potom mali domáci zápas pod kontrolou.“ (zdroj Spartak VKP Myjava).

 

Zdroj: SVF, Spartak VKP Myjava,