V Ľubovni s prehľadom vyskúšané aj nové kombinácie

Prešovčania podľa očakávania zvíťazili v Starej Ľubovni v troch setoch (19, 14, 18), kormidelník hostí Erik Digaňa dal priestor aj hráčom z lavičky. Po 11 bodov získalo prešovské duo Mikovčík, Hudák; blokár Mikovčík získal cenu MVP. Mirad vybojoval druhé tohtosezónne víťazstvo u súpera a vrátil sa do prvej štvorky, Ľubovňa je bez bodu posledná. 

VKM STARÁ ĽUBOVŇA – VK MIRAD PU PREŠOV 0:3 (-19, -14, -18)
Zápas trval 67 minút, rozhodovali: Čunočka a Porvazník, 80 divákov

Stará Ľubovňa: Billík 1, Bittner 2, Haky 3, Margicin 3, Buvalič 10, Gula 9, libero Mačuga (Lichvar 0, Jozefík 0). Tréner: J. Senko. 
Prešov: Jurko 1, M. Sopko st. 4, Mikovčík 11, Bogdanovic 2, Hudák 11, Faron 4, libero T. Lampart (Pavlinský 2, Rajduga 8, Velička 2, Šiket 2). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Ivo Mikovčík (Prešov)

Domáci tím VKM v sobotu podľahol favoritovi z Prešova, čo sa aj očakávalo. Domáci hrajú pod veľkým psychickým tlakom, nevyhrali ešte ani jeden zápas a v doterajšom priebehu súťaže získali iba 2 sety, a nič sa nezmenilo ani po dnešnom stretnutí. Prešovčania boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach a ich tréner si mohol dovoliť poslať na palubovku aj hráčov z lavičky.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Vedeli sme, že dnes príde silný Prešov. Hoci hrali v oslabenej základnej zostave, ani s nimi sme nedokázali hrať rovnocennú partiu. Jednoznačne sme sa nedokázali presadiť proti ich dobrej obrannej hre na sieti, mali vysoké bloky. Ani ta nahrávka z našej strany nebola ideálna. My si nemôžeme dovoliť, ak chceme hrať s niekým rovnocennú partiu, toľko pokazených servisov. K tomu prídu ešte útočné chyby a výsledok je taký, 3:0 a dovidenia.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Splnili sme účel, som rád, že dostali šancu aj hráči, ktorí hrávali menej a ktorých budem potrebovať v play-off na nejaké taktické striedanie. Nerobili sme z toho drámu, čo ma tiež potešilo. Vyskúšali sme si nejaké kombinácie, ja som spokojný.“

Detaily zápasu a prehľadná štatistika TU.

Pri najbližšom domácom zápase sa uvidíme v sobotu (1.12.2018), kedy v 13. kole privítame na ihrisku Športovej haly Spojenej školy mužstvo TJ Spartak Myjava. Zápas začne o 17-tej hodine. Srdečne pozývame fandiť. 

Zdroj: svf.sk
FOTO: ilustračné, FB VKM Stará Ľubovňa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy