V Komárne vyrovnaná partia len v prvom sete

V sobotu (27.1.2024) pokračovala zápasmi 2. kola nadstavba Niké Extraligy mužov. Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov nenadviazali na úspešný domáci zápas proti Myjave. V Komárne nenašli recept na lídra extraligového pelotónu a podľahli mu 0:3. VKP Bratislava si vedú zatiaľ stopercentne. Po minulotýždňovom víťazstve v Komárne, si tentoraz “policajti” poradili s Myjavou 3:0 a v tabuľke sa dostali už na druhé miesto. 

V “spodnej” štvorke Svidník opäť nestratil ani set a tentoraz zdolal hladko Nitru, v súboji dvoch mladíckych tímov nestačili v domácom prostredí na mladých reprezentantov z Trenčína volejbalisti banskobystrického Tatrana.

Niké Extraliga muži – nadstavba o 1. – 4. miesto – 2. kolo – sobota:

Rieker UJS Komárno – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0 (25, 15, 14)

Rozhodovali: Malík a Sarka, 250 divákov.

RIEKER UJS: Kasperkevič 3, Sánta 12, Kohút 8, Mlynarčík 20, Gergely 6, Mačuha 7, libero Pati-Nagy (P. Porubský 1, Százvai 0). Tréner: R. Vlkolinský.

VK MIRAD UNIPO: Anderko 3, Tasev 10, Gulák 8, Ščerba 14, Jendrejčák 3, Barták 1, libero Turis (Suchanič 3, Rosina 0, V. Rzyman 2). Tréner: E. Digaňa.

Richard Vlkolinský, tréner Rieker UJS: “Prešov je zdatný súper a ukázal to v prvom sete. Jeho hráči riskovali na podaní, my sme to ustáli a potom nám veci vychádzali. V ďalších dvoch setoch sme dominovali.”

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: “Okrem určitých pasáží v prvom sete sme zápas nezvládli. Počnúc druhým setom nastala tímová deštrukcia. Pevne verím, že sa opäť vrátime k tímovému chápaniu hry. Komárnu gratulujem k výhre.”

Hráči zápasu: Peter Mlynarčík (Rieker UJS Komárno) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM

FOTO: FB Studio TM

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu