V estónskom Tartu žiaľ neúspešne, Challenge Cup pre nás končí

V odvete 16-finále Challenge Cupu hráči VK MIRAD UNIPO Prešov podľahli baltskému šampiónovi SC Duo TARTU 0:3 (-23, -14, -23) a lúčia sa s európskou súťažou Challenge Cup. Estónsky tím si v najbližšom kole zmeria sily s portugalským družstvom A.J. FONTE Bastardo na Azorských ostrovoch.

CHALLENGE CUP – MUŽI – 16/FINÁLE – ODVETY – STREDA:

SC DUO TARTU (Est.) – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:0 (23, 14, 23) – prvý zápas 2:3, postupuje TARTU

Rozhodovali: Valdimarsson (Isl.) a Klein (Dán.), 586 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Goč 1, Smolej 8, Mikovčík 11, Gulák 10, Ščerba 7, Jendrejčák 5, libero Turis (Suchanič 0, Hudák 1). Tréner: E. Digaňa.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „V prvom rade blahoželám súperovi. Dnes hrali oveľa lepšie. Zareagovali aj na taktické varianty po zápase u nás doma. My sme to museli v priebehu zápasu meniť. Každopádne zaslúžene vyhrali. Žiaľbohu, naši chlapci sa musia poučiť z niektorých hlúpych chýb, pretože ten svetový a európsky volejbal sa hýbe v iných číslach, hlavne na prihrávke a potom následne v útoku. Jednoducho nesmieme robiť toľko chýb.“

Matěj Šmídl, hráč SC Duo TARTU: „Veľmi sa tešíme postupu. Nebol to jednoduchý zápas, ale chceli sme vyhrať 3:0, aby sme si napravili chuť po zápase v Prešove, pretože tam nás prehra veľmi mrzela. Chlapci z Prešova predviedli bojovný výkon a želám im veľa šťastia do extraligy aj turnaja o pohár na Slovensku.“

Alar Rikberg, tréner SC Duo TARTU: „Ak by som mal tento zápas porovnať z tým v Prešove, tak sme samozrejme začali oveľa lepšie. To bolo dôležité. Myslím, že veľa sa rozhodlo práve v prvom sete. Prešov viedol, my sme vyrovnali a nakoniec ho získali pre seba. Tento úspech a nastavenie sme si preniesli aj do druhého setu, kde sme predviedli peknú individuálnu aj tímovú hru. Ak by sme zostali v nastavení, tak by to bola oveľa jednoduchšia výhra. Dovolím si povedať, že ak by sa nám nepodarilo otočiť v prvom sete za stavu 19:20, je možné, že by sa zápas vyvíjal úplne inak. V druhom sete už Prešov nevzdoroval a mohli sme si hrať našu hru. Volejbal nie je hra, kde stačí 19 bodov, ale je ich treba minimálne 25. Hrá sa do poslednej lopty. V treťom sete nás potrápil nahrávač Goč, ktorý previedol výborný servis.  Takto sa neprejavil ani doma. Riskoval a vychádzalo mu to. To bol dôvod, prečo sme sa v závere dostali pod tlak, a súper do hry. Ako som povedal na Slovensku. V Prešove to bola len polovica bitky. Prvé dva sety u nás boli kľúčové. Nie je jednoduché hrať u súpera, so všetkým tým cestovaním a podobne. Domáce prostredie pomáha. Chceli sme odohrať kvalitné prvé dva sety a urobiť krok k postupu a to sa nám podarilo. Teším sa aj z úspešného tretieho setu, lebo v prípade rovností výsledkov je prípadný zlatý set už len lotéria.“