V Bratislave prerušená víťazná séria

V sobotu boli na programe tri zápasy 10. kola extraligy mužov. V šlágri kola vyhrali volejbalisti VKP Bratislava nad Prešovom 3:1 a pripravili hosťom vôbec prvú prehru v sezóne. V ďalších dueloch uspeli hostia. Komárno vyhralo vo Svidníku 3:0 a na palubovke východniarov uspelo po viac ako piatich rokoch. Tri body získala aj Prievidza po triumfe 3:1 na palubovke Trenčína, ktorý je tak stále bez bodu. Duel Myjava – Košice sa nehral pre karanténu myjavského tímu.

SR Volejbal 10. kolo extraliga muži VKP Prešov BAX

VKP BRATISLAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (18, 13, -14, 17)
Rozhodovali: Schimpl a Královič, bez divákov.

VKP: M. Hukel 2, Zaťko 3, Malina 11, Prešinský 7, Kostoláni 20, Gergely 16, libero Ľ. Nemec (Demeter 1, Hollý 0). Tréner: J. Nosek.
Prešov: P. Porubský 11, Ščerba 5, Mikovčík 11, Szarek 15, Hudák 3, Macko 5, libero T. Lampart (Suchanič 1, Šiket 0, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Marek Malina (VKP) – Peter Porubský (Prešov)

Hráči VKP uspeli aj vo svojom treťom domácom zápase, keď v dočasnom stánke v hale FEI získali už deväť bodov. „Policajti“ s výnimkou tretieho setu jasne dominovali a pripravili Prešovu, ktorý hral štvrtýkrát za sebou bez zraneného kapitána Martina Sopka st., prvú prehru v desiatom zápase. VKP sa vďaka víťazstvu posunuli s bilanciou 5-5 na tretie miesto tabuľky.

K víťazstvu VKP prispel 20 bodmi univerzál Ľuboš Kostoláni, štyri esá dal Marek Malina, štyri bloky si pripísal Radoslav Prešinský. Za Prešov si 15 bodov pripísal Lukasz Szarek, šesť blokov zaznamenal Ivo Mikovčík.

SR Volejbal 10. kolo extraliga muži VKP Prešov BAX

Jaroslav Nosek, tréner VKP: „Veľmi nás teší, že sme vyhrali tretíkrát v rade a sme prvým tímom, ktorý zdolal Prešov. Vidieť, že sa každým zápasom zlepšujeme a verím, že na to nadviažeme aj v dalších zápasoch.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Naše družstvo malo dnes veľký problém v prvej akcii. Nedokázali sme side-outovať, prihrať si a založiť si dve súvislé akcie za sebou. V prvých dvoch setoch sme vôbec neboli v zápase, potom to bolo lepšie, ale súper nám v štvrtom sete v jednej rotácii ušiel na päť bodov a potom sa to ťažko doháňa.“

Extraliga mužov pokračuje domácim zápasom 11. kola. Na domácej palubovke privítame vo východniarskom derby družstvo TJ Slávia Svidník.

Podmienkou na odohranie zápasov sú negatívne antigénové testovanie všetkých hráčov a realizačných tímov na výskyt koronavírusu. Zápasy sa odohrajú za prísnych hygienických opatrení bez osobnej účasti divákov. Držať palce môžete online.

Spoločne fandíme VK MIRAD UNIPO Prešooov do tohooo!

Zdroj: svf.sk
Foto: FOTO: TASR – P. Neubeuer.

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_vkp-ukoncil-seriu-presova-kom

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy