Prešovská U17 na Slovenskom pohári mládeže bronzová

Počas víkendu 29. – 30. augusta 2020 sa v Prešove-Solivare na futbalovom ihrisku miestneho Slovana uskutočnil záverečný turnaj kategórií dievčat do 16 rokov (2004 a ml.) a chlapcov do 17 rokov (2003 a ml.) v rámci letného volejbalového Pohára mládeže SVF.

Prvé miesto vo svojich kategóriách obsadili dievčatá ŠŠV Nitra a chlapci TJ Slávia Svidník. Mladé talenty prišli osobne podporiť aj osobnosti slovenského volejbalu Jaroslava Pencová, Martin Sopko st. či Michal Červeň.

Na turnaji chlapcov sa predstavilo 8 družstiev, najskôr v dvoch štvorčlenných skupinách. Víťazmi skupín sa bez prehry stali TJ Slávia Svidník a VKM Stará Ľubovňa, ktorí nezaváhali ani v semifinále. V zápase o prvenstvo Svidníčania zvíťazili 2:0 (20, 20). Tretiu pozíciu obsadili domáci hráči VK MIRAD PU Prešov, ktorí v súboji zdolaných semifinalistov zvíťazili v dvoch setoch nad VK OSMOS Prievidza.

Finále: VKM Stará Ľubovňa – TJ Slávia Svidník 0:2 (-20, -20)
O 3. miesto: VK OSMOS Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 0:2 (-21, -15)
O 5. miesto: VK KDS-Šport Košice – ŠVK Tatran Banská Bystrica 2:0 (21, 21)
O 7. miesto: VK ONE Ružomberok – ŠK Hamuliakovo 0:2 (-24, -22)

Konečné poradie: 
1. TJ Slávia Svidník
2. VKM Stará Ľubovňa
3. VK MIRAD PU Prešov
4. VK OSMOS Prievidza
5. VK KDS-Šport Košice
6. ŠVK Tatran Banská Bystrica
7. ŠK Hamuliakovo
8. VK ONE Ružomberok

Nominácia: Alexander Verčimák, Peter Janíček, Marti Falat, Alexander Marcinko, Patrik Goliáš, Samuel Harčár, Pavol Anderko, Adam Tomčík, Branislav Belej, Filip Duda, Edo Kolpák, Michal Červeň, Robert Pijaček, Martin Bak, Matej Tkáčik a tréneri Tomáš Lampárt a Erik Digaňa.

Miraďáci sa potešili z bronzového umiestnenia, ale o to viac ich mohlo mrzieť tesné semifinále. K priebehu víkendu sa vyjadril tréner Erik Digaňa: „V sobotu sme postúpili zo skupiny pod vedením trénera Lamparta, kde sme mali za súperov Ružomberok, Starú Ľubovňu a Banskú Bystricu. V nedeľu sme v semifinále prehrali proti Svidníku 2:0. Zápas bol veľmi tesný po setoch 25:24 a 25:23. Žiaľ, chalani sa ešte nenaučili vyhrávať a mať v hlavách víťazstvo. Niektoré situácie riešia zbytočne komplikovane. Verím, že sa im túto mentálnu schopnosť podarí dostať zo seba. Keď v ich veku chcú brať volejbal vážne, tak sa pomaličky musia nastavovať, že to nie je len trávenie voľného času. Následne sme hrali s Prievidzou o 3. miesto. Začiatok bol „hluchý,“ ale následne potom dobrou koncovkou a správnym nastavením v sete sme bez väčších problémov vyhrali oba sety. Musím pochváliť pasáž v druhom sete, kde sme dokončili súpera svojou odvahou a bezchybnou prácou na ihrisku – či obrana na sieti, v poli alebo následný útok. Celkovo to hodnotím kladne, pretože potenciál tu máme a výborné podmienky nám robia ZŠ Šrobarová aj Elba. Nemôžem opomenúť ani firmu Mirad, ktorej verím, že urobíme dobré meno už aj v mládežníckych kategóriách. Na bronzovom úspechu sa počas dvoch dní prestriedali a podieľali všetci nominovaní chalani, ktorím sa chcem týmto tiež poďakovať.“

V kategórii dievčat štartovalo 9 tímov, najskôr hrali každý s každým v troch trojčlenných skupinách a následne v skupinách o umiestnenie (1. – 3., 4. – 6., 7. – 9.). Do finálovej skupiny postúpili ŠŠV Nitra, ŠK ELBA Prešov a VK Skalica. Rozhodujúci zápas o prvé miesto lepšie zvládli Nitrianky, ktoré zvíťazili nad Prešovčankami 2:0 (16, 20). Skaličanky obsadili 3. priečku.DIEVČATÁ U16 (2004 a ml.)

Finálová skupina (o 1. – 3. miesto):
VK Skalica – ŠŠV Nitra 0:2 (-22, -13)
VK Skalica – ŠK ELBA Prešov 1:2 (22, -15, -11)
ŠŠV Nitra – ŠK ELBA Prešov 2:0 (16, 20)

Konečné poradie: 1. ŠŠV Nitra, 2. ŠK ELBA Prešov, 3. VK Skalica, 4. ŠVK Tatran Banská Bystrica, 5. MVK Stropkov, 6. VK Studienka, 7. ŠŠK Bilíkova Bratislava, 8. VK TASK Martin, 9. VEA Bardejov

Zdroj: svf.sk
Foto: Ján Falis, Michaeala Digaňová a Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy